Reklama

Kolbuszowa. Radny Macheta: - Koledzy z Rzeszowa żartują ze mnie

Opublikowano:
Autor:

Kolbuszowa. Radny Macheta: - Koledzy z Rzeszowa żartują ze mnie  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Tak mówił do włodarzy na ostatniej sesji Waldemar Macheta - U nich już piąty program kończą, a u nas to idzie dosyć powoli - dopytywał o złożony przez samorząd wniosek na odnawialne źródła energii.

Podczas ostatniej sesji były już radny, zwracając uwagę na zbliżające się podwyżki energii elektrycznej, pytał, kiedy gmina zrealizuje program dotyczący ogniw fotowoltaicznych. Przedstawiał duże plusy ich posiadania. - Te instalacje wpłynęłyby bardzo dodatnio na środowisko, a przede wszystkim na portfel, na budżet domowy - podkreślał. - Czy w ogóle jest szansa na to, że te instalacje zostaną zamontowane u wnioskodawców? - dopytywał Macheta. 

Duży wniosek

- Jesteśmy cały czas w grze - odpowiedział na pytanie byłego radnego Jan Zuba - Mamy informację z urzędu marszałkowskiego, że czynione są starania, żeby przesunąć środki, które nie będą wykorzystane z innych osi priorytetowych - powiedział burmistrz. 

Włodarz przedstawił opinię, że trzeba realizować to zadanie, które jest nakreślone przez Unię Europejską. - Produkcja energii elektrycznej ze źródeł rozproszonych, czyli fotowoltaika na domach jednorodzinnych - wyjaśniał Jan Zuba. - Złożyliśmy bardzo duży wniosek sięgający 14 milionów złotych, łącznie z gminą Dzikowiec. Poszliśmy w kompleksowe rozwiązania, nie tylko fotowoltaika, ale także wymiana kotłów i pompy ciepła gruntowe i powietrzne. Dlatego jesteśmy na liście rankingowej troszeczkę dalej - wyjaśnił włodarz gminy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE