Reklama

Kolbuszowa. Przed nami obchody rocznic wrześniowych. Kierowcy mogą spodziewać się utrudnień na ulicach miasta

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W poniedziałek, 10 września, kolbuszowianie wezmą udział w obchodach 79. rocznicy bitwy o Kolbuszową i rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Uroczystości rozpoczną się o godz. 12  w Zespole Szkół Technicznych im. Bohaterów Września 1939 r. w Kolbuszowej. Najpierw zostanie odegrany hymn państwowy, a następnie dyrektor placówki, Grażyna Pełka, przywita zaproszonych gości.

W dalszej części uroczystości uczniowie ZST zaprezentują przygotowany przez nich program artystyczny. W planie są także oficjalne wystąpienia oraz złożenie kwiatów przed pamiątkowymi tablicami znajdującymi się na ścianie budynku ZST.

O godz. 13 uczestnicy obchodów przemaszerują ul. Jana Pawła II, Obrońców Pokoju i Narutowicza na cmentarz w Kolbuszowej. Tam wspólnie się pomodlą i złożą kwiaty na mogiłach żołnierzy poległych podczas II wojny światowej. Z nekropolii przejdą następnie na rynek, gdzie delegacje złożą kwiaty przed pomnikiem poświęconym "Żołnierzom i bohaterom walczącym i poległym za wolność i suwerenność Ojczyzny".

Uroczystości zakończą się o godz. 13.40.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE