Reklama

Kolbuszowa pozostaje od jakiegoś czasu z nierozwiązywalnym problemem mieszkań socjalnych i komunalnych

Opublikowano: pt, 11 sty 2019 07:00
Autor:

Kolbuszowa pozostaje od jakiegoś czasu z nierozwiązywalnym problemem mieszkań socjalnych i komunalnych - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Józef Fryc, samorządowiec liczył na to, że pojawi się jakaś nowa propozycja.

Swoimi uwagami, na temat zasobów mieszkaniowych należących do gminy Kolbuszowa, radny podzielił się na chwilę przed przyjęciem budżetu gminy na 2019 rok. 

- Na dzień dzisiejszy jest wiele zapytań o mieszkania socjalne - mówił podczas ostatniej sesji Józef Fryc, kolbuszowski radny i dodał - Przy 106 mieszkaniach komunalnych nie jesteśmy w stanie zapewnić stałej rotacji osób oczekujących na te mieszkania i zachowania ciągłości przedstawiania im propozycji polepszenia ich własnych warunków życia.

Nie udało się

Burmistrz Jan Zuba zaznaczył, że nigdy nie było takiego zamiaru, że miasto wybuduje blok socjalny. Powstał natomiast projekt budowy bloku komunalnego. 

Jak powiedział Jan Zuba, były także plotki, które mówiły o tym, że w nowo powstałych blokach na ul. Jana Pawła II zostaną wykupione przez gminę mieszkania socjalne, do których sprowadzą się rodziny patologiczne, co nie było prawdą. 

Taka transakcja miała dotyczyć mieszkań komunalnych. Za sprzedaną przy ul. Wojska Polskiego gminną działkę samorząd miał zakupić 10 takich lokali. Ostatecznie do tego nie doszło. 

Wciąż czekają

Czy radny Józef Fryc ma pomysł na zwiększenie liczby mieszkań należących do gminy Kolbuszowa? - Myślałem nad utworzeniem jakiegoś towarzystwa budownictwa społecznego w Kolbuszowej, które zajęłoby się budową mieszkań i współpracą z gminą w ramach ich sprzedaży mieszkań - powiedział w rozmowie z nami radny. 


Więcej w aktualnym numerze Korso.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 3 lata temu | ocena +3 / -1

    mieszkaniec

    człowiek roku się obudził