Reklama

Kolbuszowa. Plac Wolności będzie miał do dyspozycji prawie 100 miejsc parkingowych, za które zapłacimy?

Opublikowano: czw, 23 maj 2019 16:00
Autor:

Kolbuszowa. Plac Wolności będzie miał do dyspozycji prawie 100 miejsc parkingowych, za które zapłacimy? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Na najbliższej sesji radni zagłosują w sprawie podjęcia uchwały dotyczącej płatnych miejsc na kolbuszowskim rynku.

Na początku roku władze miasta poinformowały mieszkańców i przedsiębiorców z kolbuszowskiego rynku, że 30 grudnia 2018 upłynął pięcioletni termin ważności projektu unijnego, w ramach którego zmodernizowano centrum miasta. 

Po tej dacie jest już możliwe wprowadzenie strefy płatnego parkowania na terenie parkingów przy rynku, którą może ustalić rada miejska na wniosek burmistrza. Wcześniej jednak taki wniosek muszą zaopiniować organy zarządzające drogą i ruchem na drodze.

Tak będzie

Opłaty za czas postoju mają być naliczane od poniedziałku do piątku w godzinach od 9 do 17. Za pierwszą godzinę parkowania kierowca, z wstępnych informacji, zapłaci złotówkę. Każda następna godzina będzie płatna kolejną złotówkę. Ustalona zostanie opłata jednorazowa za cały dzień postoju. Wstępnie za 8 godzin zapłacimy 8 zł.

Aby skorzystać z miejsca parkingowego, trzeba będzie wykupić bilet u inkasenta lub w parkomacie. Można będzie również nabyć kartę abonamentową, która upoważniać będzie do zostawiania samochodu przez pełny miesiąc kalendarzowy. Ci z kierowców, którzy nie dostosują się do warunków korzystania z parkingu, znajdą wezwanie do wniesienia opłaty za wycieraczką swojego samochodu. Kara ta wstępnie ustalona jest na 50 zł, którą trzeba będzie opłacić w ciągu 7 dni. Dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny ustalona zostanie 50% zniżka. Najwygodniejszym rozwiązaniem pobierania opłat byłby parkometr, co wiąże się z kosztami, które poniosłoby miasto. Gmina chciałaby zakupić ich dwa lub trzy. Szczegółami w tym temacie zajmą się radni na najbliższej sesji i podejmą stosowną uchwałę.

Do tematu wrócimy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE