Reklama

KOLBUSZOWA. Piesi pod okiem policji. Stwierdzono 17 przewinień

Opublikowano: śr, 4 mar 2020 20:53
Autor:

KOLBUSZOWA. Piesi pod okiem policji. Stwierdzono 17 przewinień - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Wykroczenia popełnione przez pieszych, ale również w stosunku do pieszych, były priorytetem wczorajszych (3 marca) działań kolbuszowskich funkcjonariuszy.

We wtorkowej akcji wzięło udział 15 policjantów, w tym dziewięciu z Referatu Ruchu Drogowego.

- W efekcie prowadzonych działań funkcjonariusze ujawnili 17 wykroczeń. Sprawcami 10 z nich okazali się kierujący pojazdami, którzy najczęściej parkowali w sposób utrudniający poruszanie się pieszym lub rowerzystom - informuje Jolanta Skubisz-Tęcza, rzecznik kolbuszowskiej policji. 

- Pozostałe siedem to wykroczenia popełnione przez pieszych, wśród których najczęściej popełnionym było przechodzenie przez jezdnię poza przejściem dla pieszych - dodaje przedstawicielka KPP Kolbuszowa.


„Bezpieczny pieszy” oraz „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” to cykliczne działania organizowane na terenie powiatu kolbuszowskiego, których głównym celem jest ochrona  najbardziej zagrożonych uczestników ruchu drogowego tj. pieszych i rowerzystów.

Podczas wczorajszych działań funkcjonariusze zwracali uwagę na kierujących, którzy swoim zachowaniem stwarzają zagrożenie dla pieszych, a w szczególności popełniają wykroczenia polegające na:

  • wyprzedzaniu na przejściach dla pieszych,
  • omijaniu pojazdu, który zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu,
  • nieprawidłowym zatrzymywaniu się lub parkowaniu w szczególności w miejscach ograniczających widoczność przejść dla pieszych.

Funkcjonariusze zwracali także uwagę, czy niechronieni uczestnicy ruchu drogowego przestrzegają przepisów i nie popełniają wykroczeń polegających m.in. na:

  • przechodzeniu w miejscach niebezpiecznych, zabronionych,
  • wchodzeniu na jezdnie zza przeszkody, pojazdów i bezpośrednio przed jadący pojazd.

- Przypominamy także, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, piesi poruszający się po drodze po zmierzchu, poza obszarem zabudowanym, mają obowiązek noszenia elementów odblaskowych. Nawet drobny element sprawia, że jesteśmy lepiej widoczni. Kierowca jest w stanie zauważyć osobę posiadającą odblask z odległości nawet 150 metrów, natomiast bez takiego elementu z odległości zaledwie 20 metrów - dodaje rzecznik prasowy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE