Reklama

Kolbuszowa. Nowego przejścia dla pieszych nie będzie. Dlaczego?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Kolbuszowa. Nowego przejścia dla pieszych nie będzie. Dlaczego? - Zdjęcie główne

foto Archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Rajcy nie udało się nic ugrać. Magistrat nie uległ jego prośbom. Zebry nie będzie dlaczego? Adam Kaczanowski, radny Rady Miejskiej w Kolbuszowej, w imieniu mieszkańców prosił burmistrza Jana Zubę o podjęcie działań w sprawie powstania przejścia dla pieszych przy ul. Narutowicza.

Przejście miałoby powstać w pobliżu przystanku autobusowego i drogi gminnej prowadzącej do kładki na rzecze Nil przy cmentarzu parafialnym. 

- Powyższą kwestię zgłaszałem już na sesjach rady miejskiej w grudniu 2019 roku oraz w marcu 2020 roku

- przypominał radny Kaczanowski. 

Powstanie nowego przejścia dla pieszych, zdaniem samorządowca, jest bardzo ważne, ponieważ w tamtym rejonie zlokalizowane są między innymi przystanki autobusowe, kościół, cmentarz, a także przejście do kładki Nil, która jest często uczęszczanym skrótem. 

- Wykonanie przejścia dla pieszych w tym rejonie przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców i uczniów pobliskich szkół

- argumentował radny Adam Kaczanowski. 

Samorządowiec dostał odpowiedź od Marka Gila, zastępcy burmistrza. W odpowiedzi rajca usłyszał, że jego poprzednia interpelacja w tej sprawie została przedstawiona komisji składającej się z przedstawicieli starostwa powiatowego, policji i zarządu dróg powiatowych, która rozpatrywała wnioski w sprawie zmian organizacji ruchu na drogach powiatowych i gminnych oraz przeglądu ich oznakowania. 

- Członkowie komisji 2 i 3 lipca 2020 roku dokonali wizji w terenie i analizując wniosek, stwierdzili, że nie widzą potrzeby wyznaczenia dodatkowych przejść dla pieszych przy ul. Narutowicza w Kolbuszowej

- wyjaśnił Marek Gil. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy