Reklama

KOLBUSZOWA. Nie sprzedała pijanemu piwa. Wsiadł do samochodu i odjechał

Opublikowano:
Autor:

KOLBUSZOWA. Nie sprzedała pijanemu piwa. Wsiadł do samochodu i odjechał  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Nietrzeźwi kierujący są zagrożeniem dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Dzięki coraz większej świadomości społecznej, takie zachowania spotykają się ze zdecydowaną reakcją mieszkańców naszego powiatu, którzy powiadamiają policję. Również wczoraj (niedziela, 29 września), dzięki reakcji i informacjom od mieszkańców, policjanci zatrzymali kierowcę renaulta, który miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Około godz. 16.30, dyżurny kolbuszowskiej jednostki otrzymał zgłoszenie od mieszkańca powiatu kolbuszowskiego, że nietrzeźwy mężczyzna odjechał samochodem marki Renault z parkingu przy ul.Obrońców Pokoju w kierunku Niwisk. - Gdy policjanci jechali we wskazanym kierunku, aby zatrzymać nietrzeźwego kierowcę, zatrzymał ich inny mężczyzna, który poinformował, gdzie znajduje się nietrzeźwy kierujący - relacjonuje kom. Jolanta Skubisz-Tęcza, oficer prasowy KPP w Kolbuszowej.
Jak dodaje rzeczniczka komendy, z przekazanych przez niego informacji wynikało, że podczas zakupów w sklepie rozmawiał z kierowcą renaulta, od którego wyczuł alkohol. Kiedy ten powiedział, że musi pojechać na ul. Św. Brata Alberta, zaproponował mu podwiezienie, lecz mężczyzna odmówił. Kiedy chwilę potem zauważył przejeżdżający radiowóz zatrzymał go i przekazał informacje policjantom, którzy bez trudu odnaleźli wskazanego kierowcę na terenie parkingu przy ulicy Św. Brata Alberta.
Po wylegitymowaniu okazało się, że renaultem kierował 41-letni mieszkaniec gminy Niwiska. Mężczyzna wyjaśnił policjantom, że przyjechał z rodziną, która weszła do kościoła, a sam pojechał do sklepu kupić piwo. Alkoholu jednak nie udało mu się kupić, bo ekspedientka odmówiła mu sprzedaży, ponieważ był nietrzeźwy.
Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości 41-latka. Badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

- Wszyscy zdajemy sobie sprawę z zagrożeń, jakie może nieść za sobą kierowanie samochodem pod działaniem alkoholu. Pomimo wielu kampanii informacyjnych, policjanci w całym kraju nadal zatrzymują pijanych kierowców. Na szczęście mieszkańcy naszego powiatu już niejednokrotnie udowadniali, że nie akceptują takiego zachowania i dzięki ich reakcjom wielu przestępców zostało zatrzymanych i poniesie odpowiedzialność karną - mówi kom. Skubisz-Tęcza. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE