Reklama

Kolbuszowa. Naklejanie kodów wciąż obowiązkowe. Mieszkańcy: - Nikt nam nic nie kazał

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Joanna Serafin

Kolbuszowa. Naklejanie kodów wciąż obowiązkowe. Mieszkańcy: - Nikt nam nic nie kazał  - Zdjęcie główne

Niewiele, ponad 30 proc. właścicieli nieruchomości w gminie Kolbuszowa, nakleja kody kreskowe na oddawane odpady. | foto Joanna Serafin

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Mieszkańcy gminy Kolbuszowa mają obowiązek naklejania kodów kreskowych na pojemniki na śmieci oraz worki, w których oddają odpady. Wciąż niewiele osób to jednak robi. - Nikt nam nic nie kazał - mówią. Jak im odpowiada urząd?

Od tego roku kody kreskowe ma obowiązek stosować każdy właściciel domu jednorodzinnego na terenie gminy Kolbuszowa. Taki indywidualny kod powinien znajdować się na kuble na śmieci zmieszane oraz na workach na odpady segregowane. 

Jak się okazuje, mimo obowiązku wynikającego z uchwały wciąż niewielu mieszkańców kody kreskowe nakleja. Z przeprowadzonej przez Referat Gospodarki Odpadami Komunalnymi analizy wynika, że w styczniu tylko 33 proc. właścicieli nieruchomości nakleiło kody (1781 przypadków). 

Kody do odbioru w Kolbuszowej

Wciąż można wykorzystać te kody kreskowe, które urząd przekazał mieszkańcom w 2020 i 2021 roku. Jeżeli ich już nie mamy, można się po nie zgłosić do biura Referatu Gospodarki Odpadami Komunalnymi Urzędu Miejskiego przy ul. Piekarskiej 15 w Kolbuszowej. 

Urząd wyśle kody pocztą

Jak mówi Mateusz Czachor, kierownik  Referatu Gospodarki Odpadami Komunalnymi w UM w Kolbuszowej, jeśli ktoś nie ma jak odebrać ich w godzinach pracy urzędy, może poprosić o ich wysłanie pocztą. 

Mieszkaniec: Brak oficjalnej informacji

Informacje o obowiązku naklejania kodów urząd opublikował na swojej stronie internetowej. O decyzji radnych, której efektem jest taki obowiązek, informowaliśmy również w Korso m.in. w materiale: Od 1 stycznia duże zmiany w odbiorze śmieci w gminie Kolbuszowa. To musisz wiedzieć.

- Mnie też nikt pismem o naklejaniu kodów nie informował, więc nie będę naklejać - stwierdziła jedna z mieszkanek Kolbuszowej. - Nikt nas oficjalnie na piśmie nie poinformował, że taki obowiązek istnieje

- dodała druga kobieta. Podobnych głosów jest więcej. 

Zmiany w harmonogramie od kwietnia

- Komunikat ze strony urzędu był. Jeśli jest taka potrzeba, to go ponowimy - mówi Mateusz Czachor. Jak dodaje nasz rozmówca, będzie ku temu okazja. Od kwietnia zmieniony zostanie harmonogram odbioru odpadów segregowanych. Wróci comiesięczny odbiór tworzyw sztucznych (obecnie jest to co dwa miesiące). 

Kierownik Czachor dodaje również, że informacja o obowiązku naklejania kodów kreskowych została także zamieszczona na harmonogramie odbioru odpadów na 2022 rok, który został dostarczony mieszkańców wraz z pakietami worków.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy