Reklama

KOLBUSZOWA. Mieszkańcy nie chcą takiego sąsiada

Opublikowano: ndz, 9 lut 2020 09:43
Autor:

KOLBUSZOWA. Mieszkańcy nie chcą takiego sąsiada  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Gmina dzierżawi jedną ze swoich działek pewnemu przedsiębiorcy. Nie podoba się to mieszkańcom. Dlaczego? I czego oczekują autorzy petycji od kolbuszowskich władz?

Apel mieszkańców ul. Piaskowej w Kolbuszowej dotyczy dzierżawcy jednej z sąsiadujących z ich nieruchomościami działek, na której znajduje się skład materiałów budowlanych. Jak wyjaśniają mieszkańcy, ze względu na prowadzoną tam na wielką skalę działalności przywozi się ciągle duże ilości piasku, kruszywa, rur i innych materiałów. Następnie są one sortowane, składowane, a później ładowane w celu transportu na miejsce budowy. 

 

Przez sześć dni

- W celu przemieszczenia ogromnej masy materiałów wykorzystywane są w dużej liczbie i w sposób ciągły urządzenia i pojazdy napędzane silnikami spalinowymi - podkreślają autorzy apelu skierowanego do Rady Miejskiej w Kolbuszowej. Jak wyjaśniają, skutkuje to hałasem przemieszczanych materiałów w składzie. Do tego dochodzi też wahadłowy ruch ciężkich samochodów po osiedlowych drogach. 

Mieszkańcy ul. Piaskowej podkreślają, że ma to wpływ na zanieczyszczenie powietrza spalinami, pyłem unoszonym ze składowanych i transportowanych materiałów sypkich. - Wszystkie te uciążliwości odczuwane są w całej okolicy - podkreślają mieszkańcy. 

Autorzy pisma nadmieniają, że z tym problemem borykają się 6 dni w tygodniu od godz. 6 do godz. 18. Czas ten niekiedy się przedłuża nawet do późnych godzin. - Powoduje to zakłócenie z korzystania z nieruchomości sąsiednich ponad przeciętną miarę - wyjaśniają. 

 

Proszą o...

Apelujący zaznaczają, że rejon ulic Piaskowej, Pięknej i Słonecznej ma charakter mieszkalny i rekreacyjny. - W tej okolicy, w naszej opinii, niedopuszczalne jest prowadzenie hałaśliwej, zatruwającej środowisko działalności o natężeniu przemysłowym - argumentują słuszność swojej wypowiedzi. Mieszkańcy dodają także, że Kolbuszowa ma przecież inne rejony, oddalone od dzielnic mieszkalnych, nastawione na działalność o takim charakterze.

W podsumowaniu swojego wywodu kolbuszowianie, zwracając się do rady miejskiej o szybkie utworzenie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, proszą o uwzględnienie w oznaczenia wspomnianej dzielnicy miasta jako przeznaczonej do zabudowy mieszkaniowej, usługowej i sportowo-rekreacyjnej. - A do czasu przyjęcia planu, o podjęcie decyzji administracyjnej o zakazie lokalizowania w naszej okolicy obiektów produkcyjnych, składów i magazynów - apelują mieszkańcy. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE