Reklama

Kolbuszowa. Michał i Tomasz tuż za podium

Opublikowano: pt, 29 mar 2019 17:44
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Uczniowie Centrum Kształcenia Praktycznego w Kolbuszowej wzięli udział w IV Podkarpackim Turnieju Budowlanym Monterów Systemów Suchej Zabudowy zorganizowanym w Rzeszowie.

O miano najlepszych rywalizowało 10 zespołów ze szkół z całego Podkarpacia. Wśród nich byli wychowankowie placówki w Kolbuszowej: Michał Cudo i Tomasz Komaniecki. Na konkurs przygotowywali ich nauczyciele Tomasz Safin i Grzegorz Kuźma. 

Praca zespołowa

Turniej składał się z części teoretycznej i praktycznej. - W pierwszej z nich uczniowie musieli wykazać się znajomością wiedzy w zakresie systemów suchej zabudowy. Rozwiązywali test, w którym każdy uczeń mógł zdobyć maksymalnie 30 pkt. - mówi Grzegorz Kuźma.

Następnie rozpoczęto wykonywanie zadania praktycznego. Tutaj praca była już zespołowa. Na wykonanie elementów suchej zabudowy uczniowie mieli tylko 180 minut.

- Ocenie podlegało wiele elementów. Od organizacji stanowiska pracy, poprzez przestrzeganie przepisów bhp, staranność, zgodność wykonania zadania z dokumentacją techniczną, po dokładność wykończenia i uporządkowanie stanowiska pracy - wylicza  Grzegorz Kuźma.

Poza podium

Ostatecznie na podium znaleźli się wychowankowie placówek z Tarnobrzega (1. miejsce), Rzeszowa (2. miejsce) i Stalowej Woli (3. miejsce).

- Trzeba powiedzieć, że rywalizacja była na bardzo wysokim poziomie i o wygranej decydowały detale. Uczniowie naszego Centrum Kształcenia Praktycznego zajęli miejsce tuż za podium. Niewiele im zresztą do niego brakło - podkreśla nauczyciel i zaznacza, że uczniowie CKP zaprezentowali się przyszłym pracodawcom, jako solidni i szybcy fachowcy

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.