Reklama

Kolbuszowa. Mandaty dla pieszych, kierowców i rowerzysty

Opublikowano:
Autor:

Kolbuszowa. Mandaty dla pieszych, kierowców i rowerzysty  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W czwartek, 24 maja, kolbuszowscy policjanci wzięli udział w prowadzonych w całym kraju działaniach kontrolno-prewencyjnych pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego".

Podczas wczorajszych działań, policjanci zwracali uwagę na miejsca szczególnie niebezpieczne dla pieszych i rowerzystów.

- Są to m.in. przejścia przez ruchliwe jezdnie na Pl.Wolności i Obrońców Pokoju w Kolbuszowej czy też przejścia, na których w przeszłości dochodziło do potrąceń pieszych - wyjaśnia Jolanta Skubisz - Tęcza, rzecznik KPP Kolbuszowa.

Policjanci obserwowali także zachowanie rowerzystów, którzy często ignorują zakaz przejeżdżania przez pasy rowerem. Sprawdzali również obowiązkowe wyposażenie jednośladów.

- Z drugiej strony, funkcjonariusze zwracali uwagę na niewłaściwe zachowanie kierujących w stosunku do osób pieszych - dodaje przedstawicielka policji.

W działaniach uczestniczyło około 20 funkcjonariuszy.

Za niewłaściwe zachowanie wobec pieszych, mandaty otrzymało dwóch kierowców.

Za popełnione wykroczenie policjanci ukarali mandatem jednego rowerzystę, trzech pouczyli. Sześciu pieszych zostało ukaranych za przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE