Reklama

Kolbuszowa. Kara dla wykonawcy za przebudowę kanalizacji

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso

Kolbuszowa. Kara dla wykonawcy za przebudowę kanalizacji  - Zdjęcie główne

foto Archiwum Korso

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI - Skąd taka kara? - dopytywał samorządowiec podczas marcowych obrad Rady Miejskiej w Kolbuszowej.

W punkcie, dotyczącym zmian w budżecie gminy Kolbuszowa, jest mowa o karach, odszkodowaniach i grzywnach wypłaconych na rzecz osób prawnych i innych jednostek organizacyjnych w kwocie 69 tys. zł. 

- Czy mógłbym prosić o informację, co to są za pieniądze? - dopytywał Krzysztof Wójcicki, członek prezydium. 

Jan Zuba, burmistrz Kolbuszowej, wyjaśnił, że rozliczenie robót z programu operacyjnego infrastruktura i środowisko skończyło się nałożeniem kary na wykonawcę w kwocie 119 tys. zł. - Była to dosyć dotkliwa kara dla wykonawcy, stąd też złożył on odwołanie w tej sprawie. Doszło do ugody sądowej i w myśl tej ugody my ze 119 tys. zł zwrócimy 69 tys. zł, 50 tys. zł zostaje zaliczone na poczet kar z tytułu wykonywanych prac - tłumaczył włodarz. 

- Wydatek poniesiony został w związku z zawarciem ugody przed sądem z 22 marca 2021 r. pomiędzy gminą Kolbuszowa a wykonawcą Przybyło Jan Firma Usługowo – Handlowa Telebud. Dotyczyła ona rozliczenia pierwszego etapu zadania poprawy gospodarki wodno-ściekowej w Kolbuszowej. Chodzi o przebudowę kanalizacji ogólnospławnej w zlewni ul. Partyzantów na system kanalizacji rozdzielczej

- wyjaśnia Jacek Mroczek, skarbnik Kolbuszowej.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy