Reklama

Gmina Cmolas zwolniła z podatku. Kogo?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso

Gmina Cmolas zwolniła z podatku. Kogo? - Zdjęcie główne

Urząd zwolnił część osób fizycznych i prawnych z podatków. | foto Archiwum Korso

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Eugeniusz Galek, wójt gminy Cmolas, przygotował informację dotyczącą zwolnień podatkowych i umorzeń za 2020 rok dla osób prawnych i fizycznych oraz ich zasadność.

W 2020 roku ośmiu podatników (osoby prawne) zostało zwolnionych z podatku na łączną kwotę 4 916 zł. Dotyczyły one gruntów i budynków wykorzystywanych na cele ochrony przeciwpożarowej.

Gmina zwolniła także dwóch podatników (osoby prawne) na łączną kwotę 411 700 zł. Zwolnienia dotyczyły gruntów i budynków wykorzystywanych na potrzeby odprowadzania i oczyszczania ścieków.

Zwolniono także osoby prawne i fizyczne z opłat za grunty sklasyfikowane w ewidencji gruntów i budynków jako drogi. Były to cztery osoby prawne, na łączną kwotę 10 929 zł, oraz 190 podatników (osoby fizyczne) na łączną kwotę 80 245 zł.

 W 2020 roku do wójta wpłynęło także 21 wniosków od osób fizycznych o umorzenie zaległości podatkowej. Siedem z nich pozostało bez rozpatrzenia z powodu bezprzedmiotowości postępowania lub braku wymaganych przepisami prawa załączników do wniosku. 14 wniosków rozpatrzono pozytywnie na łączną kwotę 13 883 zł.

Od osób prawnych wpłynęło w 2020 roku sześć wniosków o umorzenie zaległości podatkowej. Jednemu wnioskodawcy odmówiono wszczęcia postępowania podatkowego z powodu złożenia podania przed terminem płatności. Pięć wniosków rozpatrzono pozytywnie na łączną kwotę 73 298 zł.

Do gminy wpłynęło także trzy wnioski od osób fizycznych o odroczenie terminu płatności podatku. Dwa wnioski pozostawiono bez rozpatrzenia z powodu braków formalnoprawnych, braku wymaganych przepisami prawa załączników. Jednemu wnioskodawcy umorzono postępowanie na żądanie strony.

Od osób prawnych wpłynęło natomiast sześć wniosków o odroczenie terminu płatności. Wszystkie rozpatrzono pozytywnie. Odroczono termin płatności na łączną kwotę 54 622 zł, który został w terminie objęty decyzją odroczeniową uregulowany.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy