Reklama

Kolbuszowa. Grzegorz Romaniuk sam zrezygnował z pełnienia funkcji radnego powiatowego

Opublikowano:
Autor:

Kolbuszowa. Grzegorz Romaniuk sam zrezygnował z pełnienia funkcji radnego powiatowego  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Radni powiatu kolbuszowskiego nie będą podejmować uchwały o wygaśnięciu mandatu Grzegorza Romaniuka. Samorządowiec sam złożył rezygnację ze sprawowania swojej funkcji.

Stosowny dokument wiceprzewodniczący rady powiatu złożył na ostatnim posiedzeniu komisji rewizyjnej (spotkanie odbyło się 23 listopada). - Muszę powiedzieć, że pan Romaniuk nas wszystkich zaskoczył bardzo mile. Jako radni nie będziemy mieli problemu czy takiego dylematu, że kolegę trzeba z rady wyrzucić - powiedział nam kilka godzin po spotkaniu komisji rewizyjnej Krzysztof Sochacki, jej przewodniczący. - Według mnie to ktoś chciał sobie gorącego ziemniaka z ogniska wyciągnąć rękami radnych powiatowych - dodał.

 

 

Rezygnacja
Podczas spotkania członkowie komisji rewizyjnej zapoznali się dokładnie z dokumentacją, którą przekazał m.in. Zbigniew Strzelczyk, dyrektor SP ZOZ w Kolbuszowej. - Rozpatrzyliśmy wszystkie dokumenty: umowy, dzierżawy i tak dalej. Okazało się, że były dwie umowy podpisywane, w 2012 roku i nowa, w 2015 roku. Co jakiś czas były też podpisywane aneksy - wyjaśnił Krzysztof Sochacki. 

Z zebranej dokumentacji jednoznacznie wynikało też, że szpital znajduje się na mieniu powiatu kolbuszowskiego. Taką informację, jak zaznaczył przewodniczący komisji rewizyjnej, co roku otrzymuje każdy radny. - Gdy analizujemy budżet za wcześniejszy rok i udzielamy absolutorium, to dostajemy też informację o mieniu powiatu. Są tam wyszczególnione wszystkie pozycje, a na pierwszym miejscu jest właśnie szpital. Oprócz tego dostajemy też wypis z rejestru gruntów z zaznaczeniem, gdzie właścicielem jest powiat, a użytkownikiem Zespół Opieki Zdrowotnej - przyznał Krzysztof Sochacki.

Więcej w 48 numerze Korso Kolbuszowskiego

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE