Reklama

Kolbuszowa Górna: Wezwała straż myśląc, że pali się elewacja domu. Strażacy zastali całkiem inną sytuację

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso Kolbuszowskie

Kolbuszowa Górna: Wezwała straż myśląc, że pali się elewacja domu. Strażacy zastali całkiem inną sytuację - Zdjęcie główne

Po tym, jak strażacy dojechali na miejsce, okazało się, że to nie ogień. | foto Archiwum Korso Kolbuszowskie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Dzisiaj (wtorek, 17 stycznia) przed godz. 15 kolbuszowska straż otrzymała zgłoszenie o pożarze elewacji w Kolbuszowej Górnej. Po tym, jak strażacy dojechali na miejsce, okazało się, że to nie ogień, a para wodna.

Zgłoszenie do kolbuszowskiego stanowiska kierowania wpłynęło o godz. 14:53. Do Kolbuszowej Górnej skierowano dwa zastępy PSP w sile 6 strażaków. Mundurowi po dojechaniu na miejsce musieli się mocno zdziwić.

Od dyżurnego usłyszeliśmy, że starsza kobieta wezwała straż, bo myślała, że pali się elewacja i skrzynka z bezpiecznikami. Strażacy stwierdzili natomiast, że ognia nie ma, a powodem wezwania była para wodna, która przypominała dym. Zgłoszenie potraktowano jako alarm fałszywy w dobrej wierze.

Takie zgłoszenia oczywiście się zdarzają i nie ma tutaj winy zgłaszającej. Czasami nasze zmysły zawodzą. Straż pożarna każde takie zgłoszenie traktuje poważnie i je dokładnie weryfikuje.

W ubiegłym roku strażacy 220 razy gasili pożary, natomiast 599 razy interweniowali w przypadku miejscowych zagrożeń, czyli działań niezwiązanych z ogniem. Nie zabrakło również alarmów fałszywych - odnotowano 15 przypadków w ciągu 2022 roku.

Traktowane są one najczęściej jako wezwania "w dobrej wierze" (12 alarmów), trafił się jeden przypadek "złośliwego" zaalarmowania służb oraz dwa alarmy z instalacji wykrywania pożaru. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy