Reklama

KOLBUSZOWA. Dworzec autobusowy do przebudowy. Za ile? [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Sześć firm zadeklarowało, że podejmie się przebudowy dworca przy ul. Ruczki w Kolbuszowej. Najtańsza z ofert znacznie przekracza kwotę, jaką gmina zaplanowała na ten cel.

Długo oczekiwana inwestycja w mieście ma zostać wykonana nie później niż do końca listopada przyszłego roku. Przewiduje ona gruntowną modernizację budynku dworca, jak również wykonanie zadaszonej zajezdni autobusowej przed budynkiem. Ma być nowocześnie i funkcjonalnie. Kolbuszowianie mają się już nie wstydzić obecnie najbrzydszej wizytówki miasta. 

Kto zajmie się wykonaniem zaplanowanych prac? Prawdopodobnie będzie to jedna z sześciu firm, które wzięły udział w przetargu. Każda z nich zaproponowała, że zrealizuje inwestycję za więcej pieniędzy, niż planowała wydać gmina. Urzędnicy zakładali, że wydatki nie przekroczą 5 mln 715 zł. Okazało się jednak, że najtańsza złożona oferta jest o 667 tys. zł wyższa, a najdroższa aż o 4 mln zł. 

Teraz kolbuszowscy samorządowcy będą musieli zdecydować, czy dołożyć brakującą kwotę do zadania współfinansowanego z Unii Europejskiej, czy też przetarg anulować i ogłosić go jeszcze raz, licząc na to, że pojawi się tańsza oferta. Najbardziej prawdopodobna jest jednak pierwsza wersja. 

Rozpoczęcie prac ma nastąpić do 14 dni od podpisania umowy z wykonawcą. 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE