Reklama

KOLBUSZOWA. Dwa miliony dofinansowania na park i skwer miejski

Opublikowano:
Autor:

KOLBUSZOWA. Dwa miliony dofinansowania na park i skwer miejski  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W kolbuszowskim urzędzie podpisano umowę pomiędzy Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie a gminą Kolbuszowa. 

Projektem objęty jest skwer miejski wzdłuż Nilu, znajdujący się pomiędzy ul. Parkową a mostem przy budynku policji. Na tym obszarze zostaną zasadzone krzewy i byliny oraz powstanie mała architektura ogrodowa posadowiona na nawierzchni utwardzonej.

Z kolei prace przy budynku Domu Pobytu Dziennego Seniora związane będą z zagospodarowaniem otoczenia w nowy rodzaj i układ zieleni. Teren zostanie przygotowany pod obsadzenia kwiatowe.

Największym przedsięwzięciem projektu będzie utworzenie niemal 2,5-hektarowego Parku Niepodległości przy ul. Astrowej na osiedlu Błonie w Kolbuszowej. W parku znajduje się już alejka dębowa składająca się ze 100 dębów szypułkowych posadzonych w ubiegłym roku. Zostały one posadzone w celu upamiętnienia setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Dalsze prace mieszczące się w ramach projektu rozwoju terenów zieleni będą polegały na wybudowaniu alejki reprezentacyjnej z nawierzchni mineralnej wodoprzepuszczalnej wzdłuż utworzonej alejki dębowej. 

Pojawią się również ścieżki z betonu dekoracyjnego. Zobaczymy także place betonowe. Architekci nie zapomnieli o zaprojektowaniu rabat wzdłuż alei dębowej. Nie zabraknie również drzew i krzewów w strefie reprezentacyjnej oraz ekologicznej części parku. Oprócz łąki kwietnej zostanie założony ogród żwirowy. Konserwacji zostanie poddany rów melioracyjny. 


Wartość projektu: 
2 933 674,68 zł

Dofinansowanie:
2 052 878,84 zł

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE