Reklama

KOLBUSZOWA. Burmistrz apeluje o wsparcie lokalnych firm

Opublikowano: pt, 10 kwi 2020 16:00
Autor:

KOLBUSZOWA. Burmistrz apeluje o wsparcie lokalnych firm  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Trudna sytuacja gospodarcza spowodowana epidemią koronawirusa sprawiła, że wiele firm w całej Polsce z dnia na dzień straciło możliwość realizowania swoich zadań. Skutki gospodarcze dotknęły również mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa działające na terenie miasta i gminy Kolbuszowa.

Kolbuszowscy handlowcy i usługodawcy narażeni są na utratę płynności finansowej, zwolnienia pracowników, a nawet upadłość. Negatywne następstwa obecnej sytuacji dotknęły niemal wszystkie sektory gospodarcze, np. branżę rolną, spożywczą, handlową, ogrodniczą, fryzjersko-kosmetyczną, transportową, turystyczną itp.

Wydarzenia te wymusiły na lokalnych przedsiębiorcach konieczność modyfikacji funkcjonowania swoich firm. Niektóre kolbuszowskie lokale gastronomiczne, kwiaciarnie, sklepy spożywcze, po wcześniejszym złożeniu zamówienia drogą telefoniczną lub mailową, świadczą swoje usługi z dostawą do klienta lub odbiorem osobistym. Dla bezpieczeństwa płatności można dokonywać przelewem na wskazane konta bankowe lub za pomocą terminala płatniczego. Firmy zachęcają również do korzystania z rozwiązań, takich jak zaliczki, vouchery czy karnety. Polega to na dokonywaniu płatności teraz (całej lub częściowej) i realizacji zamówienia, gdy sytuacja w kraju się unormuje, a punkty handlowo-usługowe znów powrócą do pełnego funkcjonowania.

- W obliczu obecnej sytuacji zwracam się do mieszkańców z prośbą, aby w miarę swoich możliwości wspierali miejscowych przedsiębiorców. Wiele osób posiada ulubionych i zaufanych usługodawców, którym może teraz pomóc przetrwać na rynku. Solidarna postawa i zbiorowa odpowiedzialność chociaż częściowo mogą przyczynić się do ograniczenia gospodarczych skutków epidemii - podkreśła Jan Zuba, burmistrz Kolbuszowej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE