Reklama

Kolbuszowa. 12 mln zł dla kolbuszowskiego szpitala.

Opublikowano:
Autor:

Kolbuszowa. 12 mln zł dla kolbuszowskiego szpitala. - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Pieniądze przeznaczone zostaną na rozbudowę obiektu. Przebudowane zostaną pomieszczenia po byłej izbie przyjęć oraz dobudowana zostanie część skrzydła przylegającego do tych pomieszczeń na potrzeby bloku operacyjnego z salą wybudzeń.

Na tym jednak nie koniec. Za prawie 12 mln zł blok zostanie wyposażony nie tylko w niezbędne instalacje, ale również nowoczesny sprzęt medyczny m.in. tomograf komputerowy. Całość ma pochłonąć dokładnie 11 mln 461 tys. zł, z czego 9 mln 742 tys. zł to unijne dofinansowanie. Inwestycja ma zostać zrealizowana do 16 października 2018 roku.
 
Dla mieszkańców 
Podpisanie umowy na przyznane dofinansowanie odbyło się we wtorek, 31 października, w kolbuszowskim starostwie. - Przystępujemy do bardzo ważnej inwestycji, która będzie służyła mieszkańcom, pacjentom - powiedział Władysław Ortyl, marszałek województwa podkarpackiego. - Tak wysokiego wsparcia szpital nie otrzymał od dawna - dodał włodarz Podkarpacia, a jego słowa potwierdził Zbigniew Strzelczyk, dyrektor szpitala w Kolbuszowej. - Od 26 lat jestem dyrektorem i tak dużych pieniędzy jeszcze nie było - przyznał szef lecznicy.

Więcej w 44 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE