Reklama

Kobieta zapłaciła 400 zł za telefon i nigdy go nie otrzymała. Sprawę bada kolbuszowska prokuratura

Opublikowano:
Autor:

Kobieta zapłaciła 400 zł za telefon i nigdy go nie otrzymała. Sprawę bada kolbuszowska prokuratura - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Prokuratura w Kolbuszowej prowadzi dochodzenie przeciwko podejrzanemu, który miał wyłudzić kilkaset złotych od jednej z mieszkanek powiatu kolbuszowskiego.

Prokuratura Rejonowa w Kolbuszowej nadzoruje dochodzenie przeciwko 22-letniemu Michałowi P. mieszkańcowi woj. lubuskiego. - Jest on podejrzany o wprowadzenie w błąd mieszkanki powiatu kolbuszowskiego, co do zamiaru wywiązania się z zawartej za pośrednictwem sieci teleinformatycznej - portal olx, umowy sprzedaży telefonu komórkowego - relacjonuje Joanna Kwiatkowska-Brandys, szefowa Prokuratury Rejonowej w Kolbuszowej.

Wpłaciła i nie otrzymała

Mieszkanka powiatu kolbuszowskiego złożyła zawiadomienie do kolbuszowskiej prokuratury o tym, że została oszukana podczas próby zakupienia telefonu przez internet. - Pokrzywdzona na podany przez sprawcę rachunek bankowy wpłaciła 400 zł - informuje szefowa prokuratury. - Nigdy nie otrzymała telefonu. Sprawca, zamieszczając ogłoszenie, posługiwał się nieprawdziwymi danymi osobowo-adresowymi - dodaje nasza rozmówczyni.

Kilkanaście podobnych

Jak informuje prokurator Kwiatkowska-Brandys, aktualnie w tutejszej prokuraturze toczy się kilkanaście tego typu spraw. - Aby nie dać się oszukać przestępcom, warto przed zawarciem umowy za pośrednictwem sieci teleinformatycznej sprawdzić, czy sprzedawca nie posiada negatywnych komentarzy - radzi przedstawicielka Prokuratury Rejonowej w Kolbuszowej. 

Najlepiej osobiście skontaktować się z taką osobą telefonicznie, wówczas będzie można ustalić, czy osoba ta podała numer telefonu, który faktycznie użytkuje, a dane dotyczące połączenia mogą w przyszłości pomóc w odnalezieniu miejsca działania sprawcy oraz danych innych osób, z którymi kontaktował się z tego numeru telefonu.

 - Warto też ustalić doręczenie przesyłki za pobraniem. Ustalenie bowiem danych sprawcy w takich przypadkach zazwyczaj jest możliwe, ale czasochłonne. Sprawcy zakładają konta z domen zagranicznych operatorów lub z portalu Facebook, co sprawia, że uzyskanie danych dotyczących użytkowników kont jest długotrwałe. Dane telekomunikacyjne w niektórych państwach przechowywane są bardzo krótko - zaznacza Joanna Kwiatkowska-Brandys.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE