Reklama

Klub z Raniżowa będzie w nowym sezonie walczył na poziomie A klasy. Zdecydowały o tym oszczędności

Opublikowano:
Autor:

Klub z Raniżowa będzie w nowym sezonie walczył na poziomie A klasy. Zdecydowały o tym oszczędności - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI - Wysłałem już pismo do podokręgu Dębica w sprawie wycofania nas z rozgrywek klasy okręgowej i zgłosiłem zespół do podokręgu Rzeszów. Chcemy grać w mieleckiej A klasie – tłumaczy Jan Samojedny, działacz Raniżovii. Klub z Raniżowa podjął tak radykalne kroki ze względu na oszczędności.

Większość kadry tworzyli zawodnicy z Rzeszowa i Kolbuszowej, którzy grali na dość atrakcyjnych warunkach.

– Teraz zaproponowałem im 50 zł za mecz i nie wykazali zainteresowania. To dobrze dla naszych chłopaków. Wycofaliśmy zespół juniorów starszych i właśnie ci nastolatkowie będą tworzyć kadrę pierwszego zespołu. Mam nadzieję, że będzie im się chciało – zapowiada Samojedny.

Trenerem nie jest już Waldemar Mazurek, który prawdopodobnie przejmie drużynę z Nowej Dęby.

Szkoleniowcem Raniżovii będzie najpewniej Marcin Boronowicz (ostatnio trener juniorów). Pomóc może mu Adrian Żabiński. – On jako jedyny z rzeszowskiego "zaciągu" zadeklarował chęć gry. Taka "czystka" jest nam potrzebna. Ładowaliśmy kasę w ludzi z zewnątrz. Zarzucano mi, że nie dajemy swoim szansy, więc teraz robimy ukłon w stronę miejscowych zawodników – opisuje Samojedny.

Raniżovia przygotowania do nowego sezonu rozpocznie w połowie lipca. Ma zaplanowany już jeden sparing. 28 lipca spotka się ze Stobierną. W rozgrywkach młodzieżowych zaistnieje zespół z rocznika 2009. – Nie będzie nam łatwo, ale może jesienią zrobimy trochę punktów. Ewentualnie będziemy szukać wzmocnień w zimie – zapowiada Samojedny. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE