Reklama

Stanisław Rzemień: Mieszkańcy Kosów nerwowo nie wytrzymują! Chodzi o autostradę

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso Kolbuszowskie

Stanisław Rzemień: Mieszkańcy Kosów nerwowo nie wytrzymują! Chodzi o autostradę - Zdjęcie główne

- Mieszkańcy już mają dość, nerwowo nie wytrzymują. Najgorzej jak się wykąpiesz, siedzisz, a tu ci ktoś bije w drzwi, dziecko płacze, co się dzieje, a tu "nie wiem, czy ja dobrze jadę do tej autostrady" - cytował radny Stanisław Rzemień. | foto Archiwum Korso Kolbuszowskie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Kierowcy pytają po domach, czy na pewno ta droga prowadzi do autostrady. To frustruje mieszkańców, którzy mieszkają przy drodze od krzyżówki w Kosowach w stronę Niwisk. Do drzwi zagubieni kierowcy pukają nawet w nocy.

Samorządowiec wyjaśnił, że w styczniu odbyło się zebranie strażackie. Przy okazji dodał, że zignorowano pracę strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kosowach, ponieważ nikt z zarządu gminnego OSP się na nim nie pojawił. Stanisław Rzemień był jedynym przedstawicielem gminy. Radny wyjaśnił, że zebranie strażackie po zakończeniu omawianych tematów przerodziło się w wiejskie. Radny dodał, że było bardzo dużo różnych uwag ze strony mieszkańców. 

Jedną ze spraw, jaką poruszył radny Stanisław Rzemień, była droga relacji Kamionka-Kosowy w kierunku autostrady. - Mieszkańcy, którzy mieszkają przy tej drodze od krzyżówki w Kosowach w stronę Niwisk, przeżywają koszmar - mówił samorządowiec.

Okazuje się, że kierowcy, widząc, że to jest wąska droga, zatrzymują się. A że światła w domach są zapalone, nie zważając na późne godziny nocne, pukają i pytają, czy dobrze jadą, bo chcą dotrzeć do autostrady. 

- Mieszkańcy już mają dość, nerwowo nie wytrzymują. Najgorzej jak się wykąpiesz, siedzisz, a tu ci ktoś bije w drzwi, dziecko płacze, co się dzieje, a tu "nie wiem, czy ja dobrze jadę do tej autostrady"

- powiedział radny Stanisław Rzemień.

Samorządowiec zwrócił się z prośbą do Elżbiety Wróbel, wójta gminy Niwiska, aby rozwiązała ten problem. - To jest droga powiatowa, ale starostwo nie ma szans, żeby zainteresowało się tą sprawą - nadmienił radny Rzemień i dodał: - Albo zrobić tam jakiś znak, z informacją o kierunku do autostrady, żeby mieszkańcy mieli spokój przynajmniej wieczorami. W dzień to pół biedy, ale wieczorami jest problem. Tu jest za wąska droga z dojazdem do autostrady. 

Samorządowiec podkreślił, że część kierowców się gubi, dlatego pytają po domach o właściwy kierunek dojazdu do A4.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy