Reklama

KGW Majdan Królewski z główną nagrodą w ogólnopolskim konkursie za najlepszy regionalny produkt [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Koło Gospodyń Wiejskich z Majdanu Królewskiego zdobyło pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie na najlepszy regionalny i tradycyjny produkt. Wyróżnienie trafiło natomiast na ręce gospodyń z Woli Rusinowskiej.

Początkiem czerwca w Sędziszowie Małopolskim odbył się konkurs "Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów". Do walki o najlepszy regionalny i tradycyjny produkt stanęły Koła Gospodyń Wiejskich z całego województwa podkarpackiego.

Regionalne produkty musiały być związane z określonym obszarem geograficznym i charakteryzować się szczególnymi cechami regionu, z którego pochodzą. Miały być wytwarzane w małej skali, tradycyjnymi metodami, wywodzić się z tradycji i kultywowanych w danym regionie zwyczajów oraz powinny być od dawna znane w okolicy.

Gminę Majdan Królewski reprezentowały KGW Majdan Królewski i KGW Wola Rusinowska. Pierwszą nagrodę za "kacapoły" (pyzy) otrzymały majdańskie gospodynie. Panie przygotowały również nalewkę z czeremchy, która zachwyciła jury swoim smakiem i barwą. Dyplom i główną nagrodę w imieniu koła odebrała Elżbieta Wolan.

Równie dobrze zaprezentowało się KGW z Woli Rusinowskiej. Tamtejsze gospodynie otrzymały wyróżnienie za studzieninę (galareta wieprzowa). Zaprezentowały one również tradycyjne wypieki. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy