Reklama

KGW czyli przyjemne z pożytecznym

Opublikowano:
Autor:

KGW czyli przyjemne z pożytecznym - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Panie z kół gospodyń wiejskich spotykają się kilka razy w miesiącu. Jak przyznają, to dla nich czas, kiedy mogą zapomnieć o domowych sprawach. Tak też było w sobotę (12 listopada), kiedy do Widełki zjechały gospodynie z całej gminy Kolbuszowa.

Czternaście wiejskich i jedno miejskie – tyle kół działa obecnie na terenie gminy. - Najstarsze KGW powstało w 1927 r. w Przedborzu. W latach 1950 – 1960 r. powstały kolejne: w Domatkowie, Bukowcu, Nowej Wsi, Hucie Przedborskiej, Kupnie, Widełce i Weryni – mówiła Marta Tendera, gminna przewodnicząca KGW. - W Zarębkach KGW zaczęło działać w roku 1971. Pozostałe powstały lub zostały reaktywowane   latach 2000 - 2016 w miejscowościach: Kolbuszowa Górna, Kolbuszowa Dolna, Kolbuszowa, Świerczów, Kłapówka, Poręby Kupieńskie – dodała.

Więcej w 47 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE