Reklama

Kalendarz plenerowych imprez w Kolbuszowej na 2022 rok. Co w planach?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso

Kalendarz plenerowych imprez w Kolbuszowej na 2022 rok. Co w planach?  - Zdjęcie główne

W 2021 roku 14 sierpnia rozpoczęły się Dni Kolbuszowej. | foto Archiwum Korso

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Miejski Dom Kultury w Kolbuszowej zaplanował plenerowe imprezy w mieście nad Nilem. Pierwsza impreza już 3 maja.

Pierwsza z większych imprez plenerowych planowana jest 3 maja, będzie to Majówka na Bulwarach. W planach jest otwarty konkurs wokalny "Krokodyli głos" dla uczniów i uczestników zajęć wokalnych w szkołach i studiach głosu. Mali artyści powalczą o nagrodę burmistrza Kolbuszowej. 

Widzowie będą mogli posłuchać patriotyczno-maryjnego koncertu Orkiestry Dętej z Solistami. Wieczór uświetni koncert i promocja płyty Romana Dublańskiego i Zespołu Krokodyle - Krokodyle łzy. 

Kolejna impreza 29 maja, stoi pod znakiem zapytania. IX festiwal żywej muzyki na strun dwanaście i trzy smyki, odbędzie się pod warunkiem pozyskania dofinansowania z funduszy ministra kultury i dziedzictwa narodowego pochodzącego z funduszu promocji kultury i dziedzictwa narodowego. Jak co rocznie miejsce festiwalu będzie plac przy Miejskim Domu Kultury w Kolbuszowej. 

Festyn pod Sokołem planuje się 14 i 15 sierpnia. W pierwszy dzień imprezy odbędzie się rajd zabytkowych bicykli. W kolejnym dniu zaplanowano występy i zabawę taneczną. Miejsce imprezy obok MDK w Kolbuszowej. 

Lasowiackie Zimnioki zaplanowano 11 września. Wtedy to zespół ludowy Górniacy, będzie świętować swoje 40-lecie. Miejsce imprezy wyznaczono przy kościele w Kolbuszowej Górnej. 

Prawdopodobnie 21 sierpnia odbędą się Psalmy Dawidowe na stadionie przy ul. Wolskiej w Kolbuszowej. 

Dni Kolbuszowej 2022 zaplanowano 18 i 19 czerwca. Gwiazdy disco polo wystąpią przy ul. Jana Pawła II obok Krytej Pływalni Fregata w Kolbuszowej. 

3 lipca obok kolbuszowskiego MDK mieszkańcy i przyjezdni goście posłuchać będą mogli Jazzu nad Nilem 2022.

Jeżeli uda się pozyskać dofinansowanie z narodowego centrum kultury, 30/31 lipca odbędzie się festiwal Lesiackie Życie. Wszystkich zainteresowanych organizatorzy zaproszą wtedy pod muszlę koncertową na Bulwarach nad Nilem. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy