Reklama

Dożynki gminy Kolbuszowa 2022. Radni i sołtysi proponują nową lokalizację

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Korso Kolbuszowskie

Dożynki gminy Kolbuszowa 2022. Radni i sołtysi proponują nową lokalizację - Zdjęcie główne

Ubiegłoroczne dożynki zorganizowano w Kłapówce. | foto Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Każdego roku dożynki gminy Kolbuszowa odbywają się w innej miejscowości. Zgodnie z przyjętym harmonogramem, w tym roku, zespołu dożynkowe mają gościć Zarębki. Pojawił się jednak pomysł, aby to wydarzenie zorganizować w nowym miejscu.

Dożynki to jedna z większych imprez organizowanych na terenie gminy Kolbuszowa. W 2021 roku odbyły się one w Kłapówce. W tym, wieńce dożynkowe, przedstawiciele poszczególnych sołectw mają zawieźć do Zarębek. Tak wynika z zatwierdzonego przed laty harmonogramu. 

Lokalizacja dożynek może się jednak zmienić. Z takim wnioskiem zwróciła się w czwartek (17 marca) do burmistrza Jana Zuby, radna Barbara Bochniarz z Kolbuszowej. Jak wyjaśniała w piśmie, jest to prośba złożona w imieniu sołtysów oraz radnych - członków Komisji Rolnictwa i Inwentaryzacji Mienia Rady Miejskiej w Kolbuszowej.

Wnioskodawcy proponują, by dożynki w tym roku zorganizować na Bulwarach nad Nilem im. bł. ks. kardynała Stefana Wyszyńskiego bądź przy Domu Seniora przy ul. Narutowicza w Kolbuszowej. Odpowiedzi urzędu można spodziewać się w ciągu kilkunastu dni. 


Przypomnijmy, że kilka lat temu radny Michał Karkut proponował, aby dożynki zorganizować na terenie kolbuszowskiego skansenu.

- Kolbuszowski skansen to miejsce z duszą. Dożynki zorganizowane tam mogłyby stać się najpiękniejszą tego typu imprezą w województwie. Każdego roku gospodarzem byłaby inna miejscowość. Może to propozycja trudna do zaakceptowania, ale warta rozważenia - argumentuje wówczas samorządowiec z Kolbuszowej Górnej. 

Ostatecznie z propozycji radnego nikt nie skorzystał. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy