Reklama

W środę otwarcie dworca w Kolbuszowej. Przetarg na usługę sprzątania został unieważniony. Dlaczego?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: A. Pocałuń

W środę otwarcie dworca w Kolbuszowej. Przetarg na usługę sprzątania został unieważniony. Dlaczego?  - Zdjęcie główne

Dworzec w Kolbuszowej otwarty od środy. | foto A. Pocałuń

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Otwarcie nowoczesnego centrum przesiadkowego już jutro. W środę (11 maja) podróżni będą mogli skorzystać z dworca przy ul. ks. Ruczki w Kolbuszowej.

W minionym tygodniu Urząd Miejski w Kolbuszowej podał datę otwarcia dworca. 

- Budynek dworca jest obiektem wielofunkcyjnym przystosowanym do obsługi osób niepełnosprawnych, osób starszych i osób podróżujących z dziećmi - informują przedstawiciele magistratu.

W części budynku przeznaczonej dla podróżnych funkcjonować będą poczekalnie długo i krótkoterminowa, toalety, pokój dla matki z dzieckiem i kącik zabaw dla dzieci. Przewidziane są również pomieszczenia dla biura podróży i pod lokal gastronomiczny.

- Wkrótce otwarta zostanie świetlica dla młodzieży z punktem bibliotecznym obsługiwana przez pracowników Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kolbuszowej

- dodają pracownicy urzędu.

W drugiej części budynku znajdują się pomieszczenia dla organizacji pozarządowych, Straży Miejskiej oraz działu świadczeń rodzinnych i funduszu alimentacyjnego Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kolbuszowej.

Przypomnijmy, że początkowo Urząd Miejski w Kolbuszowej planował, że dworzec będzie zamknięty w niedzielę. Przeciwnego zdania była część radnych.

Dlaczego bez niedzieli?

Przypomnijmy, że na jednych z obrad Rady Miejskiej w Kolbuszowej samorządowiec Michał Karkut podkreślał, że pojawiły się głosy mieszkańców, którzy chcą, aby dworzec otwarty był przez siedem dni w tygodniu. 

- Dopatrzono się naszej pomyłki albo celowego działania. Chodzi o to, że dworzec powinien również być czynny w niedzielę. Autobusy przecież będą kursować - powiedział radny z Kolbuszowej Górnej. 

Jan Zuba, burmistrz Kolbuszowej, wyjaśnił wtedy, że na początku chcą sprawdzić, jak dworzec będzie działał przez sześć dni w tygodniu. - Zawsze można w dowolnym czasie wrócić do tego, żeby dworzec był czynny również i w niedzielę - zaznaczał Jan Zuba. 

Urząd Miejski w Kolbuszowej jest już po przetargu na usługę sprzątania dworca. - W warunkach przetargu określiliśmy czas funkcjonowania dworca i godziny sprzątania. Jest to 16 godzin przez pięć dni w tygodniu od poniedziałku do piątku i osiem godzin w sobotę - tłumaczył włodarz. 

Szef kolbuszowskiego magistratu dodał, że największe natężenie ruchu podróżnych odbywa się w dni robocze. Jeżeli się przyjrzymy rozkładowi jazdy autobusów czy pociągów, to również ten rozkład wskazuje na to, że głównie służy obsłudze osób dojeżdżających do pracy i do szkoły. 

 

- Jeśli chodzi o niedzielę, zobaczymy. Kiedy okaże się, że liczba pasażerów, którzy będą chcieli korzystać z dworca, będzie rzeczywiście taka, że będzie wskazywać na potrzebę otwarcia również w niedzielę, to wtedy wrócimy do tego tematu - mówił Jan Zuba. - Najpierw sprawdźmy, jak będzie wyglądać sytuacja - nadmienił burmistrz.

Ze zmianą godzin otwarcia

Także radny Józef Fryc był za tym, żeby dworzec otwarty był przez cały tydzień. - Za każdym razem mieszkańcy pytają, dlaczego nie będzie otwarty w niedzielę. Oczywiście, że na tygodniu będzie zwiększone natężenie ruchu, ale dlaczego nie można przyjść w niedzielę i skorzystać z dworca, z poczekalni, z toalet i z terenu, który został przeznaczony dla mieszkańców całej gminy Kolbuszowa? - dopytywał samorządowiec.

Zdaniem radnego i mieszkańców, z którymi rozmawiał, dworzec autobusowy powinien być czynny przez cały tydzień.

-  Wnioskowaliśmy od samego początku, żeby dworzec był otwarty w niedzielę i dzisiaj na prośbę mieszkańców składamy wniosek do wysokiej rady, aby rozpatrzyła go w sposób pozytywny - podkreślał radny Fryc z Kolbuszowej.

Ostatecznie radni przegłosowali wniosek Michała Karkuta, że dworzec w Kolbuszowej będzie otwarty również w niedzielę. 

Część budynku przeznaczona do obsługi podróżnych otwarta będzie w następujących dniach i godzinach:

  •  poniedziałek-piątek: od godz. 6 do godz. 22
  •  sobota-niedziela: od godz. 8 do godz. 16

Kto posprząta dworzec?

Z racji decyzji radnych, że dworzec w Kolbuszowej będzie otwarty także w niedzielę, przetarg na usługę sprzątania budynku, został unieważniony. Przypomnijmy, że wcześniej zgłosiło się sześć firm, które zaproponowały następujące stawki za sprzątanie i utrzymanie czystości w budynku i na terenie przyległym do dworca. 

  • Soter z Kolbuszowej - 70 779,56 zł
  • Stowarzyszenie Nil z Kolbuszowej - 44 280 zł 
  • Dar-Pol z Rzeszowa - 75 924 zł 
  • Argos z Widełki - brak formularza ofert
  • Service ze Stoczek Łukowskich - 59 778 zł 
  • Garda z Rzeszowa - 46 715,13 zł 
W rozpisanym przetargu Urząd Miejski w Kolbuszowej zaznaczył, że świadczenie usługi sprzątania powinno odbywać się od poniedziałku do piątku od godz. 6 do godz. 22. W soboty od godz. 8 do godz. 16. 

31 marca radni zagłosowali za tym, żeby dworzec otwarty był również w niedzielę, w takiej sytuacji konieczne było unieważnienie postępowanie u udzielenie zamówienia publicznego. 

Teraz Urząd Miejski w Kolbuszowej, musi zmodyfikować przetarg i ogłosić go jeszcze raz. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy