Reklama

Jutro Boże Ciało - będą utrudnienia w ruchu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Jutro Boże Ciało - będą utrudnienia w ruchu - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W najbliższy czwartek, 20 czerwca, tysiące wiernych wyjdzie na ulice miast, miasteczek i wsi. Sprawdzamy, którymi trasami przejdą największe procesje w naszym powiecie.

W  Kolbuszowej funkcjonariusze będą zabezpieczać procesję, która wyruszy o godz. 10 z kościoła pw. Wszystkich Świętych przy ul. Narutowicza, a następnie uczestnicy procesji przejdą ulicami: Mickiewicza, J. Bytnara, Szopena, Grunwaldzką, Obrońców Pokoju, Plac Wolności i wrócą do kościoła od strony ulicy Narutowicza.

Również po nabożeństwie o godz. 9 wyruszy procesja spod kościoła Świętego Brata Alberta w Kolbuszowej. Tłumy wiernych przejdą tym razem ul. św. Brata Alberta, ul. Obrońców Pokoju i Stanisława Krzaklewskiego.

W Święto "Bożego Ciała" kolbuszowscy policjanci będą zabezpieczać procesje, które przejdą ulicami Kolbuszowej, jak również na terenie innych miejscowości.

 Policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem uczestników procesji w Cmolasie. Tam około godz. 11 od kościoła wyruszy procesja, która przejdzie przez drogę nr 9, a następnie drogą powiatową relacji Cmolas - Mechowiec oraz drogami gminnymi.

Z kolei w Majdanie Królewskim wierni wyruszą ze świątyni ok. godz. 11.30 i przejdą: ul. Plac Konfederatów Barskich, drogą nr 9, ul. Jagiellońską, Żeromskiego, Raniżowską, Plac Rynek, następnie znów "dziewiątką" i wrócą na ul. Plac Konfederatów Barskich.

 - Na czas przejścia procesji policjanci będą wyłączali poszczególne ulice z ruchu - mówi Jolanta Skubisz-Tęcza, rzecznik kolbuszowskiej policji. -  Przypominamy o obowiązku dostosowania się do sygnałów podawanych przez funkcjonariuszy. Apelujemy również o parkowanie pojazdów w przeznaczonych do tego miejscach,  a także o rozwagę i ostrożność w trakcie uroczystości - dodaje oficer prasowy. 

 

 

Tu staną ołtarze [Parafia pw. Wszystkich Świętych]

- Manhattan (ul. Janka Bytnara)

- obok kapliczki przy szpitalu (ul. Grunwaldzka)

- przy Miejskim Domu Kultury (ul. Obrońców Pokoju) 

- na placu kościelnym

 

 

Tu staną ołtarze [Parafia pw. św. Brata Alberta]

 - ul. Krzaklewskiego

 - ul. Żytkowskiego

 - ul. Obrońców Pokoju

 - ul. Obrońców Pokoju

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE