Reklama

Józef Kardyś ostro o lekarzach antyszczepionkowcach

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: FB Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie

Józef Kardyś ostro o lekarzach antyszczepionkowcach  - Zdjęcie główne

foto FB Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Objazdowy punkt szczepień wyruszył w trasę. Pierwszym przystankiem była gmina Cmolas, między innymi Ostrowy Tuszowskie, Trzęsówka, Cmolas i Poręby Dymarskie.

Samorządowcy z terenu powiatu kolbuszowskiego, spotkali się z wojewodą Ewą Leniar, 17 sierpnia, kiedy to szczepionkobus wyruszył w trasę po miejscowościach naszego powiatu. W konferencji prasowej zorganizowanej w Ostrowach Tuszowskich (gmina Cmolas), zachęcano do szczepień przeciwko Covid-19.

- Zwracam się do wszystkich, również do księży, którzy powinni pomóc Panu Bogu przeprowadzić nas przez tę pandemię i powinni gorąco apelować z ambon o zaszczepialność wszystkich mieszkańców powiatu

- zaczął Józef Kradyś, starosta kolbuszowski.

Szef powiatu podkreślił, że szczepionkę wymyśliła nauka. 

- Jeżeli ktoś nie wierzy nauce, a pobierał nauki, to niech dyplomy odniesie do rektoratów, jeżeli nie wierzy teraz w szczepionki. Zdarzają się również lekarze, którzy są antyszczepionkowcami, którzy robią nam złą robotę. Gro lekarzy oddane jest tej sprawie, aby wyszczepić społeczeństwo i oddają wszystkie swoje siły. Są i tacy, którzy właśnie to negują. Jeżeli nie wierzą nauce, którą przez tyle lat pobierali, niech dyplomy odniosą do rektoratów

- dodał Józef Kardyś. 

Obecna na konferencji Ewa Leniart, wojewoda podkarpacki powiedziała:

- Bus został specjalnie uruchomiony jako mobilny, objazdowy punkt szczepień, po to, aby docierać do miejsc, do których komunikacja czasami bywa utrudniona, ale w których niestety także doszło do tego, że poziom zaszczepienia mieszkańców jest niski. Nie bez przyczyny właśnie zaczynamy tutaj w powiecie kolbuszowskim, ponieważ tak się składa, że spośród dziesięciu ostatnich jednostek samorządowych z terenu całej Polski, aż pięć to gminy z powiatu kolbuszowskiego o najniższym poziomie zaszczepienia wśród mieszkańców. Z tego powodu decyzja o tym, aby trasę swoją rozpoczął właśnie w powiecie kolbuszowskim. W skali całego województwa jesteśmy niezbyt przygotowani do nadchodzącej kolejnej fali koronawirusa. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy