Reklama

Reklama

Oddział w prywatnych rękach? Grzegorz Romaniuk ma pomysł

Opublikowano: czw, 19 sie 2021 07:24
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso

Oddział w prywatnych rękach? Grzegorz Romaniuk ma pomysł - Zdjęcie główne

- Gdyby była taka możliwość, jak pan mówi, żebym się "dorwał do czegoś", to kto wie, czy bym więcej nie wybudował. Tylko na razie "nie dorwałem się", bo pan tutaj okupuje ten urząd - odparł radny Romaniuk staroście Kardysiowi. | foto Archiwum Korso

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Mijają kolejne miesiące, a szpital w Kolbuszowej wciąż nie ma oddziału wewnętrznego. Radny Grzegorz Romaniuk ma pomysł, jak to zmienić. Co na to starosta?

O przywrócenie działalności oddziału dopytywał radny Marian Hopek z Dzikowca. - To powinno być oczkiem w głowie dyrektora szpitala i pana starosty - stwierdził samorządowiec. Radny zastanawiał się głośno nad tym, z jakiego powodu lekarze nie chcą przyjść do pracy na kolbuszowski oddział. - W Mielcu jest ich do woli. Może coś innego jest powodem? Może zła opinia odnośnie naszego szpitala? - zastanawiał się rajca. 

ZOBACZ TAKŻE: Dworzec w Kolbuszowej w nowej odsłonie. Trwa remont [ZDJĘCIA]

Zawieszony

- Boli mnie, że nie ma interny

- przyznał podczas sesji starosta Józef Kardyś. Szef powiatu zapewniał, że poszukiwania lekarzy intensywnie trwają. Do pozyskania zespołu zaangażowali się także poseł, wojewoda i marszałek. Na razie bez efektu. - Jest to potężnie ciężka sprawa. Leży nam to bardzo na sercu - dodał starosta.

W związku z tym, że oddział wciąż nie działa tak, jak powinien (obecnie znajduje się tam punkt szczepień przeciwko Covid-19), dyrektor szpitala wystąpił o jego zawieszenie na trzy miesiące. Sprawa trafiła na posiedzenie Rady Społecznej SP ZOZ Kolbuszowa. - Wyraziliśmy zgodę na dwa miesiące, czyli do końca września - dodał starosta. 

Wydzierżawić?

Jak przyciągnąć lekarzy do oddziału wewnętrznego? Swoją propozycję przedstawił na sesji radny Grzegorz Romaniuk. - Życie przynosi pewne rozwiązania i pomysły - zaczął samorządowiec z Kolbuszowej. - Czas na to, żeby zastanowić się nad tym, czego pod uwagę do tej pory nie braliśmy. Czy nie należałoby rozmawiać z podmiotami prywatnymi, które mogłyby dzierżawić ten oddział i świadczyć usługi na kontrakcie NFZ? To, czy to będzie oddział prowadzony przez powiat, czy prywaty podmiot, to dla mieszkańca nie będzie ważne. Ważne, żeby mógł przyjść, miał się gdzie leczyć i czuć się bezpiecznie - stwierdził Grzegorz Romaniuk.

Pyskówka na sesji 

Samorządowiec zaproponował, aby zarząd powiatu zorientował się, czy jest taka możliwość. Na reakcję starosty nie trzeba było długo czekać.

- Czytałem z ulotek, że miały kliniki powstać w Kolbuszowej, jeżeli ktoś się dorwie do władzy. Możliwości są takie, jakie są

- stwierdził szef powiatu, nawiązując do ulotki wyborczej komitetu, którego Grzegorz Romaniuk był liderem. W programie wyborczym z 2018 roku znalazły się m.in. takie punkty jak utworzenie kliniki urologii, budowa drugiego ZOL-u czy przywrócenie oddziału ginekologiczno-położniczego.

Co na to radny Romaniuk?

- Gdyby była taka możliwość, jak pan mówi, żebym się "dorwał do czegoś", to kto wie, czy bym więcej nie wybudował. Tylko na razie "nie dorwałem się", bo pan tutaj okupuje ten urząd

- odparł radny z Kolbuszowej. 

Po jego wypowiedzi przewodniczący Mieczysław Burek szybko zakończył dyskusję i zamknął sesję. 

- Pracujemy nad tym, żeby internę jak najszybciej przywrócić. Szpital nie może być bez interny

- podkreślił Józef Kardyś, starosta kolbuszowski.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (5)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • miesiąc temu | ocena +0 / -0

  skwarek

  Tam to by się przydał oddział geriatryczny, niektórym już jest potrzebny.

 • miesiąc temu | ocena +3 / -0

  Marek

  Zatrudnić całkiem nowy personel na wewnętrzny a ze starego zostawić pielegniarkę panią Anię i będzie dobrze

 • miesiąc temu | ocena +7 / -1

  Robert

  Oddanie szpitala w prywatne ręce będzie dowodem na nieudolność władz powiatu i potwierdzeniem, że ważniejsze są układy niż dobro mieszkańców!

 • miesiąc temu | ocena +10 / -2

  takjest

  Warto przypomnieć, że Pan Romaniuk "dorwał się" do fundacji na stadionie i fundacja ta jest najbardziej zadluzona lokalna instytucja :D nikt nie obciaza finansowo mieszkancow tak mocno jak fundacja na rzecz kultury fizycznej i sportu. Widać, że Pan Romaniuk najchetniej uciekłby z tonacego statku, aby zatopić inną instytucję :D

  • miesiąc temu | ocena +4 / -9

   Ahh

   ...ja sie z toba nie zgodzam Pan Romaniuk jest wspanialym Organizatorem bardzo uczciwym czlowiekiem ale musi sie liczyc z OKUPANTEM w urzedzie Starostwa ktory jest niepodwazalny i nie do ruszenia to kazdy chyba widzi nieprawdaz?