Reklama

Józef Fryc radny z Kolbuszowej: Gmina chce dać pieniądze, tylko nie wie na co

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: A.Pocałuń

Józef Fryc radny z Kolbuszowej: Gmina chce dać pieniądze, tylko nie wie na co - Zdjęcie główne

Radny Józef Fryc nie do końca był zadowolony z faktu, że gmina chce wydać pieniądze, nie wiedząc, na co dokładnie. | foto A.Pocałuń

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI - Gmina chce dać pieniądze, tylko nie wie na co - ironizował radny Józef Fryc. Samorządowcy z Rady Miejskiej w Kolbuszowej mieli przeznaczyć pieniądze na remont drogi, ale nikt nie potrafił dokładnie wskazać, gdzie naprawa ma być przeprowadzona.

Radni miejscy na ostatniej sesji mieli za zadanie zabezpieczyć pieniądze w budżecie gminy Kolbuszowa. Miałyby one zostać przeznaczone na udzielenie pomocy finansowej dla województwa podkarpackiego. 

Tysiące na drogę

- Marszałek województwa podkarpackiego zwrócił się do gminy Kolbuszowa z prośbą o finansowe wsparcie remontu drogi numer 987 relacji Kolbuszowa-Sędziszów Młp.

- wyjaśnił Jacek Mroczek, skarbnik w Urzędzie Miejskim w Kolbuszowej. Wsparcie wyniosłoby 100 tys. zł. 

- Chciałem zapytać, w którym dokładnie miejscu? - dopytywał radny Józef Fryc. W odpowiedzi usłyszał, że nie wiadomo, gdzie mają zostać wykonane prace. W przesłanej prośbie jest tylko wskazany numer drogi, dokąd prowadzi i nic poza tym.

- Na tę chwilę intencją marszałka pewnie jest to, aby wysondować, czy gminy będą partycypować w realizacji tego zdania - dodał skarbnik. 

Marek Gil, zastępca burmistrza Jana Zuby, wyjaśnił, że magistrat od lat stara się, aby drogi, wojewódzkie, powiatowe w obrębie gminy były na odpowiednim poziomie technicznym. Dodał, że Urząd Miejski w Kolbuszowej doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że właściciele dróg oczekują od gmin, aby również i one ponosiły koszty przedsięwzięć związanych z remontem traków.

- Rzeczywiście te rozmowy trwają, chcemy, aby na terenie naszej gminy te kilometraże remontowane z poziomu, w tym wypadku województwa, były jak najdłuższe. Często wychodzi to dopiero po przetargach - nadmienił Marek Gil. 

Remont, ale gdzie dokładnie?

- Rozumiem, że mamy remontować drogę na odcinku Kolbuszowa-Sędziszów Młp., z tym że droga od małego ronda w mieście do nowego ronda im. dr. Maziarza w Kolbuszowej Górnej już nie jest drogą powiatową i nie jest drogą wojewódzką. My ją przejęliśmy jako miasto

- przypominał Józef Fryc. 

Marek Gil się z tym nie zgodził. W tym miejscu zaczęła się dyskusja i każdy mówił inaczej. - Chcemy dać pieniądze, a nie wiemy na co - stwierdził radny Fryc.

Stanęło na tym, że prośba z województwa o finansowe wsparcie dotyczy odcinka drogi od ronda im. dr. Mieczysława Maziarza w Kolbuszowej Górnej do granic gminy w kierunku Czarnej Sędziszowskiej. 

Radnemu Mirosławowi Kaczmarczykowi wyraźnie nie spodobała się postawa swojego przedmówcy. W trakcie dyskusji prosił o głos, ponieważ chciał wytłumaczyć radnemu Frycowi, o jaki odcinek chodzi, żeby szybciej przejść do następnego punktu. Tym prztyczkiem w nos zakończono rozmowy i Krzysztof Wilk, przewodniczący rady, przeszedł do głosowania. 

Komisja finansów wyraziła pozytywną opinię do tej uchwały, dlatego radni przeszli do głosowania. 14 radnych zagłosowało za, Julian Dragan, Józef Fryc, Michał Karkut i Krzysztof Wójcicki wstrzymali się od głosu.

GDZIE TEN REMONT?

- Remont drogi wojewódzkiej nr 987 jest planowany na odcinku o długości ok. 1 km w miejscowości Bukowiec. Natomiast chodnik w Kolbuszowej Dolnej będzie remontowany od km 25+400 w kierunku Mielca. Przedmiotowe zadania są w chwili obecnej na etapie przygotowania postępowania przetargowego. Wskazane zadania są przewidziane do realizacji jeszcze w roku bieżącym. Więcej informacji będziemy mogli podać po rozstrzygnięciu tych postępowań - powiedziała w rozmowie z Korso Aldona Gujda, specjalistka ds. informacji publicznej w Podkarpackim Zarządzie Dróg Wojewódzkich.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy