Reklama

Józef Fryc: - Bałagan, bo nie powiem, że burdel

Opublikowano:
Autor:

Józef Fryc: - Bałagan, bo nie powiem, że burdel - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Place zabaw to temat z gorętszych rozmów radnych. Jest on również często komentowany przez naszych Czytelników. Na ostatniej sesji przewodniczący jednego z osiedli zaczął ostrą dyskusję.

Grzegorz Romaniuk, przewodniczący Osiedla nr 1, podkreślił, że widzi troskę burmistrza o place zabaw. Przypomniał on jednak historię sprzed lat, kiedy to na stadionie, na fundacji, spotykało się dużo młodzieży i burmistrz zareagował. Romaniuk zaznaczył, że tak samo się dzieje na placu zabaw na Osiedlu nr 1. 

Osiedlowa straż porządku

Podczas swojego wystąpienia Grzegorz Romaniuk wyjaśnił, że na Osiedlu nr 1 są takie osoby, które wieczorami przechodzą i jeżeli widzą nietaktowne zachowanie młodzieży, zwracają im uwagę. - Owszem, zdarzają się drobne incydenty, ale trzeba przyznać, że ta młodzież nie jest taka zła - podsumował Romaniuk.

Prezes Fundacji na Rzecz Kultury Fizycznej i Sportu dodał, że zarząd osiedla troszczy się o place zabaw. - Małymi krokami trzeba wyeliminować drobne uchybienia - podkreślił Romaniuk.

Butelki i śmieci 

Do słów przedmówcy odniósł się jeden z radnych. Zaznaczył on, że przed sesją odwiedził między innymi plac na Osiedlu nr 1. - Zadbany plac na ul. Żytkowskiego. Bałagan, bo nie powiem, że burdel na wprost sklepu pana Orzecha - powiedział Józef Fryc i dodał: - Butelki, bałagan, śmieci. 

Radny Fryc podkreślił, że rodzice prosili go o obrazowe przekazanie wyglądu placu - Zapraszam tam pana - powiedział Fryc - Bo jeśli się coś mówi, to wcześniej powinno się to widzieć - zwrócił się do swojego przedmówcy. '

Dochodzi do "incydentów"

Grzegorz Romaniuk przyznał rację, że zdarzają się incydenty. Jednak zapewnił, że za każdym razem jest reakcja ze strony osiedlowego samorządu. - Proszę nie mówić, że na placu na osiedlu jest burdel, bo tam jest plac zabaw - podsumował Romaniuk, przewodniczący Osiedla nr 1. 

Radny Paweł Michno z kolei dodał, że na placu zabaw na ul. Ruczki również występuje podobny problem. - Przygotowywana jest dokumentacja na oświetlenie tego placu - podkreślił Michno. Na przykład samorządowiec podał także plac przy ul. Jaśminowej. Jak zaznaczył, rzadko kiedy zdarza się, że można tam zastać jakieś śmieci. - Może dlatego, że jest on między domami i sąsiedzi, którzy tam mieszkają, starają się reagować na jakikolwiek nieporządek - podsumował Paweł Michno.

Więcej w aktualnym Korso

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE