Reklama

Reklama

Joanna Zioło Honorowym Obywatelem Miasta i Gminy Kolbuszowa

Opublikowano: 8 grudnia 2019 17:00
Autor:

Joanna Zioło Honorowym Obywatelem Miasta i Gminy Kolbuszowa - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Nie ulega wątpliwości, że tytuł Honorowego Obywatelstwa Miasta i Gminy Kolbuszowa należy się Joannie Zioło. Został on przyznany na wniosek Regionalnego Towarzystwa Kultury im. Juliana Macieja Goslara w Kolbuszowej.

Uroczyste spotkanie, podczas którego wręczono tytuł honorowego obywatela miasta, odbyło się w środę (27 listopada) w Oddziale Edukacji Kulturalnej i Regionalnej Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kolbuszowej. 

Kim jest Joanna Zioło? Urodziła się 25 sierpnia 1931 roku w Paryżu w rodzinie polskich emigrantów. Świadectwo dojrzałości uzyskała w 1949 roku w Liceum Ogólnokształcącym w Tarnobrzegu, następnie studiowała na kierunku filologia romańska na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. W roku 1955 wyszła za mąż za lekarza Bolesława Zioło, który rok później rozpoczął pracę w Szpitalu Powiatowym w Kolbuszowej. Od tego czasu na stałe związana jest z miastem Kolbuszowa.

Joanna Zioło przez wszystkie lata swojej pracy zawodowej oraz społecznej była i nadal jest ambasadorem kultury francuskiej w Polsce i kultury polskiej we Francji. W swoim dorobku profesor Zioło przyznany został Medal za Zasługi dla Republiki Francuskiej - 1997 r. oraz Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski - 2009 r.

Wszelkie formy aktywności oraz współpracy zagranicznej szczegółowo dokumentowała oraz promowała w lokalnej i regionalnej prasie, a także w opracowanej publikacji pt. "25 lat przyjaźni i współpracy Kolbuszowej i Ploërmel w dokumentach i wspomnieniach".

Honorowi obywatele

Paul Anselin
Bronisław Kwiatkowski
Stanisław Mazan
Kazimierz Górny
Marek Koziorowski

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 2 lata temu | ocena +0 / -0

  Cba

  CBA W KOLBUSZOWEJ - NIC SIĘ NIE STAŁO! :D

 • 2 lata temu | ocena +0 / -1

  Mieszkanka Kolbuszowej

  Czy te sku......... nie mają na co pieniędzy wydawać?? Gmina zadłużona a oni się bawią i wydają nasze podatki na uhonorowanie jakiejś osoby nie pochodzącej nawet z Kolbuszowej.... Od stycznia podniosą nam śmieci i wodę żeby znów było więcej kasy na zabawę.... Wstyd mi za władze naszego miasta i powiatu