Reklama

Jeżeli znajdziesz to w lesie, absolutnie tego NIE DOTYKAJ!

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Jeżeli znajdziesz to w lesie, absolutnie tego NIE DOTYKAJ!  - Zdjęcie główne

Jeżeli znajdziemy podobny produkt w lesie, nie powinniśmy go dotykać.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Rozpoczyna się wiosenna akcja doustnych szczepień lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie. Prowadzone szczepienie obejmuje w całości teren województwa podkarpackiego i potrwa kilka dni.

Uodparnianie lisów prowadzone będzie poprzez zrzuty z samolotów szczepionki doustnej, z wyłączeniem terenów zabudowanych i akwenów wodnych. Szczepionki będą wykładane ręcznie wokół osiedli ludzkich. Akcja dotyczy również powiatu kolbuszowskiego.


ZOBACZ TAKŻE: Kolbuszowa chce swojego węzła na autostradzie A4


Wykładana przynęta wydaje specyficzny zapach i zawiera wewnątrz aluminiowo-plastikowy pojemnik z płynną szczepionką, której działanie uodparniające skierowane jest wyłącznie na lisy.

W związku z możliwością bezpośredniego kontaktu ludzi i zwierząt domowych z rozłożoną szczepionką Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje, że przynęty zawierające szczepionkę dotykane przez ludzi nie są przyjmowane przez lisy, a ich podnoszenie jest niewskazane. Kontakt człowieka ze szczepionką w przynęcie wymaga konsultacji medycznej. Dodatkowo w okresie trwania akcji szczepienia lisów i przez 14 dni po jej zakończeniu zaleca się na terenach objętych szczepieniem trzymanie w zamknięciu mięsożernych zwierząt domowych, a ponadto wstrzymanie się od polowań

Zrzuty i wykładanie szczepionek potrwa od 1 do 11 maja.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy