Reklama

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, sezon kąpielowy w Wilczej Woli rozpocznie się w połowie czerwca

Opublikowano:
Autor:

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, sezon kąpielowy w Wilczej Woli rozpocznie się w połowie czerwca - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Gmina Dzikowiec planuje otworzyć kąpielisko nad zalewem w Wilczej Woli. Kąpielisko w tym roku będzie otwarte przez 24 dni, przez cały sezon letni. Tak jak w tamtym roku kąpać, pod okiem ratowników, będzie można się tylko w weekendy.

Jak informuje Barbara Dudzińska, dyrektor kolbuszowskiego sanepidu, na chwilę obecną gmina Dzikowiec nie zleciła przeprowadzenia badań wody.

Zazwyczaj na kąpieliskach, czyli w miejscach okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli, wykonuje się dwa badania wody. Pierwsze z nich to badania mikrobiologiczne i polegają one na sprawdzeniu w warunkach laboratoryjnych, czy w pobranej próbce wody nie znajdują się bakterie e.coli, czy grupy enterokoków.

Drugie to badania wizualne i polegają one na obserwacji, czy wygląd wody na kąpieliskach nie odbiega od normy. Chodzi tutaj przede wszystkim o zakwit sinic, który dla fachowców jest widoczny gołym okiem i nie sposób go pomylić z innego rodzaju zanieczyszczeniem.

Ubiegły sezon

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kolbuszowej również przed poprzednim sezonem wakacyjnym zajęła się badaniem wody w zbiorniku. Wówczas kąpielisko było otwarte od 21 lipca 2018 roku.

Nad naszym bezpieczeństwem, oprócz dwóch ratowników, czuwali także kolbuszowscy policjanci. - W związku z rozpoczęciem sezonu wakacyjnego policjanci w ramach wykonywanych czynności zwracali szczególną uwagę na osoby wypoczywające na terenie naszego powiatu - mówiła wówczas Jolanta Skubisz-Tęcza, rzecznik kolbuszowskiej policji.

Funkcjonariusze prowadzili na terenie zalewu w Wilczej Woli patrole wodne, jak również patrole zmotoryzowane i piesze. Policjanci szczególną uwagę zwracali na osoby, które kąpią się poza wydzielonym kąpieliskiem, a także kontrolowali stan trzeźwości sterników pływających po akwenie.

- Przypominamy, że osoba, która steruje łodzią, będąc pod wpływem alkoholu, odpowiada tak samo jak kierowca - przestrzegała rzeczniczka komendy.

Jak będzie wyglądał tegoroczny sezon kąpielowy w Wilczej Woli? Do tematu wrócimy.

W tym sezonie kąpielisko w Wilczej Woli ma być czynne:
- 15 - 16 czerwca
- 20 czerwca
- 22 - 23 czerwca
- 29 - 30 czerwca
- 6 - 7 lipca
- 13 - 14 lipca
- 20 - 21 lipca
- 27 - 28 lipca
- 3 - 4 sierpnia
- 10 - 11 sierpnia
- 15 sierpnia
- 17 - 18 sierpnia
- 24 - 25 sierpnia
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE