Reklama

Jest zgoda radnych. W efekcie powstanie szersza droga

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Urząd Miejski w Kolbuszowej

Jest zgoda radnych. W efekcie powstanie szersza droga - Zdjęcie główne

Radni miejscy poparli przedstawioną propozycję. | foto Urząd Miejski w Kolbuszowej

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Radni głosowali za nieodpłatnym nabyciem działki w Widełce na rzecz gminy. Taka decyzja pozwoli na poszerzenie traktu, po którym jeżdżą mieszkańcy.

Mieszkańcy Widełki korzystają z drogi gminnej, znajdującej się przed stacją paliw Orlen w Widełce (na lewo jadąc w kierunku Rzeszowa). Droga ta prowadzi aż do przysiółka Dworzysko - rozjazd na Styków i Przewrotne. 

- Ponieważ droga ta jest stosunkowo wąska, ma trzy metry szerokości, zwróciliśmy się do krajowego ośrodka, aby nabyć część gruntu, który znajduje się obok, aby stworzyć warunki do budowy dobrej drogi, która byłaby funkcjonalna

- mówił Tadeusz Serafin, kierownik referatu rolnictwa i gospodarki gruntami w Urzędzie Miejskim w Kolbuszowej.

- Chcieliśmy pozyskać trochę więcej gruntu, niemniej jednak krajowy ośrodek wsparcia rolnictwa stwierdził, że ich przepisy nie pozwalają na dowolne szerokości i nieodpłatnie odstąpienie na rzecz gminy Kolbuszowa

- dodał przedstawiciel urzędu.

Mogą odstąpić tylko teren, który wykorzystywany jest aktualnie i zajeżdżony pod szlak drogowy.

- Dokonaliśmy podziału tej działki po szlaku, który w tej chwili jest ujeżdżony. Pozwala to na poszerzenie pasa drogowego do ośmiu metrów i utwardzenie drogi, aby była ona funkcjonalna i przejezdna

- dodał kierownik. 

W związku z tym po podziale powstała działka 4039/14 o powierzchni blisko 30 arów. Za tym projektem rękę podniosło 16 radnych (pięciu nie wzięło udziału w głosowaniu). 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy