Reklama

Jest prawomocny wyrok w sprawie pijanego kierowcy, który brał udział w wypadku

Opublikowano:
Autor:

Jest prawomocny wyrok w sprawie pijanego kierowcy, który brał udział w wypadku  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata - to tylko część kary, jaką sąd nałożył na Dariusza F.

Do zdarzenia doszło 3 stycznia tego roku w Woli Rusinowskiej. Kierowca opla, wyjeżdżając z posesji, cofając, uderzył w jadące audi, za którego kierownicą siedział 30-letni mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego. Był nietrzeźwy. 

W wyniku zdarzenia do szpitala trafiła 23-letnia pasażerka opla. Obrażeń doznał również kierowca audi oraz 27-letnia pasażerka tego pojazdu.

Sprawa trafiła do Sądu Rejonowego w Kolbuszowej, który uznał Dariusza F., kierowcę audi, winnym umyślnego naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym oraz przyczynienia się do wypadku samochodowego. Mężczyzna znajdował się wówczas w stanie nietrzeźwości - miał 0,43 mg alkoholu w litrze wydychanego powietrza (0,9 promila). 

- Sąd wymierzył oskarżonemu karę roku pozbawienia wolności wraz z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres próby trzech lat - informuje Andrzej Dubiel, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu. 

Ponadto Dariusz F. ma zasądzony zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na okres 5 lat. Sąd zobowiązał także sprawcę wypadku do przekazania 5 tys. zł na rzecz Funduszu Pomocy Postpenitencjarnej i Pomocy Pokrzywdzonym oraz 10 tys. zł dla osoby pokrzywdzonej w tym zdarzeniu. Zasądzone zostały również koszty postępowania w wysokości 1388,64 zł. 

Wyrok jest prawomocny.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE