Reklama

Jest kasa na remont dróg i budowę chodników

Opublikowano:
Autor:

Jest kasa na remont dróg i budowę chodników  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Po tym jak dzikowiecki urząd znalazł się na liście rezerwowej, na jednym z ostatnich miejsc na dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych, nie było pewne, czy dojdzie do remontów dróg znajdujących się na terenie gminy. 

Na ostatniej sesji rady gminy wójt Józef Tęcza poinformował, że gmina otrzyma jednak pieniądze na realizację zadań.  - W wyniku oszczędności poprzetargowych nasz wniosek dostał się na listę dofinansowań z Funduszu Dróg Samorządowych w kwocie 324 013 zł - mówił włodarz. - 29 października została podpisana umowa między wojewodą a gminą Dzikowiec na realizację tego zadania - dodał. Resztę kosztów związanych z pracami pokryje gmina z własnych pieniędzy. 

Jak zaznaczył szef gminy, na postępowanie przetargowe odpowiedziało czterech oferentów. Najtańsza oferta wyniosłą ponad 600 tys. zł, złożona przez przedsiębiorstwo z Mielca. Umowa na realizację tego zadania została podpisana z terminem zakończenia prac do 10 grudnia tego roku.

Firma zajmie się budową chodnika przy drodze gminnej w Wilczej Woli, na ul. Łęgowej oraz przebudową dróg gminnych na ul. Akacjowej i Dębowej. - Są to trzy zadania złożone w tym jednym wniosku - wyjaśnił włodarz.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE