Reklama

Jesienne spotkanie z poezją

Opublikowano:
Autor:

Jesienne spotkanie z poezją - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI We wtorek (4 października) w ramach XXVI Międzynarodowej Galicyjskiej Jesieni Literackiej w Zespole Szkół w Widełce odbyło się spotkanie z Kazimierzem Burnatem, poetą z Wrocławia.

Kazimierz Burnat to nie tylko literat. Artysta był także prekursorem harcerstwa dla młodocianych przestępców, żołnierzem „Czerwonych beretów”, spadochroniarzem, dyrektorem słynnego „Polaru”. Wydał siedem tomików poetyckich, a jego wiersze zostały przetłumaczone na 42 języki.

Podczas ponadgodzinnego spotkania z uczniami z ZS w Widełce poeta zaprezentował część swojego dorobku literackiego. – Z prawdziwą pasją opowiadał zgromadzonym uczniom o swoich artystycznych fascynacjach oraz o niezwykłym życiorysie. Podkreślił, że wywodzi się z małej wsi, ale dzięki własnej pracy i wytrwałości udało mu się realizować swoje pasje i osiągnąć sukces – wyjaśnia Renata Peret, nauczycielka z ZS w Widełce. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE