Reklama

Jerzy Sito proponuje zamontować światła na skrzyżowaniu

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso

Jerzy Sito proponuje zamontować światła na skrzyżowaniu  - Zdjęcie główne

Zdaniem radnego na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 875 z drogą powiatową relacji Dzikowiec - Kłapówka powinny znaleźć się światła. | foto Archiwum Korso

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Radni zwracają uwagę na niebezpieczne odcinki drogi wojewódzkiej nr 875 w Dzikowcu i Osiej Górze. Radny Jerzy Sito proponuje zamontowanie świateł na skrzyżowaniu. Sprawa bezpieczeństwa na drodze wojewódzkiej relacji Kolbuszowa Sokołów Małopolski pojawiła się na ostatniej sesji Rady Gminy Dzikowiec (12 marca).

Jerzy Sito, radny z Dzikowca, wspomniał wówczas, że na początku marca odbył się konwent wójtów, burmistrza i starosty, w którym udział  wzięli poseł Zbigniew Chmielowiec oraz Ewa Draus, wicemarszałek.

- Poseł wypowiedział takie znamienne słowa, że gminy będą mogły korzystać ze środków, jakie przewiduje państwo, na inwestycje wzdłuż dróg wojewódzkich

- mówił radny Sito.

- Na terenie naszej gminy jest tylko jedna droga wojewódzka nr 875. Jeżeli chcą dawać pieniądze, to ja od dawna upominałem się o światła na skrzyżowaniu w Dzikowcu. Czy to będzie montaż bramownicy, czy to będą światła żółte, czerwone, zielone, czy światła po prostu ostrzegawcze, gdzie będzie znak oświetlony "przejście dla pieszych". Jeżeli chcą dawać pieniądze, to grzech byłoby z tego nie skorzystać

- zaproponował rajca.

Podobnego zdania co do poprawy bezpieczeństwa jest także radny Jan Tęcza. - Chciałbym przypomnieć, o tym mówiłem już wcześniej, może trzeba by było nacisnąć na panią wicemarszałek. Chodzi o chodnik w stronę Osiej Góry. Chodnik czy ścieżka rowerowa, wszystko jedno, co to będzie. Chodzi o to, aby połączyć to razem z Raniżowem - mówił radny Tęcza.

Jan Tęcza zauważył, że na drodze wojewódzkiej w Osiej Górze brakuje chodnika, stąd pojawia się niebezpieczeństwo zarówno dla pieszych, jak i rowerzystów. - W tej chwili tą drogą nikomu nie radzę jechać, bo jest to skrajnie niebezpieczne - zaznaczył radny, mówiąc właśnie o rowerzystach.

- My musimy naciskać, żeby nie zapomnieli o tej drodze. Ta droga oddana została do użytku rok temu, a już zdarzają się kolizje i wypadki, a może być ich jeszcze więcej. Skoro przewidują takie środki, to my musimy stukać, pukać, żeby nie zapomnieli o tym odcinku i nie skupili się na innych odcinkach dróg wojewódzkich

- podkreślił radny Tęcza.

Józef Tęcza, wójt gminy Dzikowiec, poinformował, że wystąpił z wnioskami zarówno do urzędu marszałkowskiego, jak i do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie. Chodzi o ujęcie w planie inwestycyjnym budowy ścieżki rowerowej wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 875 na odcinku od granicy z gminą Kolbuszowa do granicy z gminą Raniżów. Gmina Dzikowiec wnosiła także o zmianę oznakowania przejść w Dzikowcu w obrębie z drogą powiatową.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy