Reklama

Jedziesz jutro do Rzeszowa? Licz się z utrudnieniami w mieście

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: KMP Rzeszów

Jedziesz jutro do Rzeszowa? Licz się z utrudnieniami w mieście - Zdjęcie główne

W czwartek w Rzeszowie odbędzie się 9 PKO Bieg Niepodległości – „Rzeszowska Dycha”. Trasa została wytyczona ulicami miasta. | foto KMP Rzeszów

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI O utrudnieniach informuje rzeszowska policja. Jutro przez ulicę Rzeszowa będzie wyznaczona 10-kilometrowa trasa Biegu Niepodległości.

Start biegu zaplanowano o godz. 11.11. Trasa 10-kilometrowego biegu wytyczona została ulicami miasta. W związku z tym niektóre z ulic zostaną częściowo lub całkowicie zamknięte dla ruchu. Zakończenie zawodów organizatorzy przewidują na godz. 13:30.

- Start biegu usytuowany został na Rynku, na wysokości studni. Dalej trasa przebiegać będzie następująco: ul. Kościuszki, Placem Farnym, ul. Sokoła, ul. Sobieskiego, ul. Grunwaldzką (od Sobieskiego do Piłsudskiego) Al. Piłsudskiego, Al. Cieplińskiego, ul. Zygmuntowską (od ul. Moniuszki do ul. Jagiellońskiej), ul. Jagiellońską (od ul. Zygmuntowskiej do ul. 3-go Maja), ul. 3-go Maja, Al. Lubomirskich, ul. Szopena (od ul. Kilara do pl. Śreniawitów), Pl. Śreniawitów, ul. Hetmańską, Bulwarami nad Wisłokiem (zawodnicy pobiegną w kierunku Lisiej Góry, gdzie zarócą), dalej przez Olszynki, ul. Szopena, Al. Lubomirskich, ul. 3-go Maja, ul. Kościuszki do Rynku, gdzie będzie meta biegu

- wyjaśnia rzecznik prasowy rzeszowskiej policji. 

Odcinki ulic oraz ulice zaznaczone pogrubieniem będą całkowicie wyłączone z ruchu. Na Alei Piłsudskiego od skrzyżowania z ul. Grunwaldzką do ronda i na Al. Cieplińskiego od ronda do skrzyżowania z ul Zygmuntowską zawodnicy pobiegną prawą stroną jezdni „pod prąd”. Ruch samochodów odbywał się będzie na przeciwnym pasie.  

Pierwsze utrudnienia w ruchu mogą pojawić się od godz. 5, rozpoczną się prace związane z rozstawianiem elementów zabezpieczających na trasie biegu. Cała trasa zamknięta będzie od godz. 10 do godz. 13:30.

Ruch kołowy będzie przywracany stopniowo po przejechaniu radiowozu zamykającego bieg główny. Utrudnienia będą eliminowane wraz z bieżącym usuwaniem barier zabezpieczających.

- O godz. 10 rozpoczną się oficjalne uroczystości związane z obchodami Święta Niepodległości. Po mszy świętej i uroczystości na Placu Farnym uczestnicy obchodów przejdą ul. Matejki, Grunwaldzka i Sobieskiego na Plac Wolności pod pomnik Józefa Piłsudskiego. W związku z tym w godzinach od 11 do 11.30 zamknięta dla ruchu kołowego będzie ul. Sobieskiego od skrzyżowania z ul. Grunwaldzka do Placu Wolności

- dodaje oficer prasowy. Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu o zachowanie szczególnej ostrożności.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy