Reklama

Jedenastoosobowa rodzina mieszkająca w Kolbuszowej z wizytą w pałacu prezydenckim [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W Pałacu Prezydenckim gościła rodzina z Ukrainy, która schronienie przed wojną znalazła w Kolbuszowej. Dzieci są uczniami Szkoły Podstawowej nr 2 w Kolbuszowej.

W piątek (3 czerwca) uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 Kolbuszowej Bohdan, Solomiia oraz Pavlo razem z rodzicami i rodzeństwem byli gośćmi w Pałacu Prezydenckim.

Państwo Karakevic byli gośćmi specjalnymi organizowanego pod patronatem Małżonki Prezydenta koncertu dobroczynnego „Polskie Matki Matkom Ukraińskim”, który odbył się w maju w stołecznym Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego.

Podczas spotkania z Pierwszą Damą rozmawiano o losach jedenastoosobowej rodziny, która do ostatniego momentu starała się uniknąć wyjazdu z ojczyzny. 

- Kiedy bomby zaczęły spadać w okolicach naszego domu musieliśmy chronić dzieci

– mówili rodzice. Dziękowali za postawę wszystkich Polaków, wobec tragedii, jaka dotknęła naród ukraiński.

Dzieci mówiły o swoich sportowych odziedziczonych po tacie piłkarzu pasjach oraz zamiłowaniu do muzyki. Najstarsza z córek wykonała ukraińską pieśń, akompaniując sobie na bandurze.

Pierwsza Dama pytała o łączenie nauki zdalnej w ukraińskim systemie edukacji z uczęszczaniem do polskich szkół. Zachęcała dzieci do nauki języka polskiego, którego znajomość jak podkreślała, może okazać się wielkim kapitałem na przyszłość.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy