Reklama

Jedenaście osób, dwie kobiety i dziewięciu mężczyzn, chce rządził gminami powiatu kolbuszowskiego

Opublikowano:
Autor:

Jedenaście osób, dwie kobiety i dziewięciu mężczyzn, chce rządził gminami powiatu kolbuszowskiego - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Nowych włodarzy wybierzemy tym razem nie na cztery, a na pięć lat.

Przypuszczeń było sporo. W Cmolasie mówiło się o dwóch kandydatach, którzy mieli walczyć o fotel wójta. Podobnie w Niwiskach. Wielki znak zapytania stawiano w przypadku Dzikowca, gdzie kandydatów, chcących zając miejsce po wójcie Krzysztofie Klecha, miało być minimum trzech. Wszelkie spekulacje zostały ucięte kiedy komitety wyborcze zarejestrowały swoich kandydatów.

Pani wójt

W Niwiskach swoją pracę na stanowisku wójta chce kontynuować Elżbieta Wróbel (60 l.). Jest to jedyna kandydatka, która startuje z KWW Zgoda Buduje.

Podobnie było cztery lata temu, gdzie wójcina nie miała żadnej konkurencji. Zagłosowało na nią wówczas 1900 mieszkańców gminy Niwiska. W tym roku, wraz z obecną wójt, do rady gminy zgłoszonych zostało ośmioro kandydatów z KWW Zgoda Buduje.

Cmolas Galka

Po tegorocznych wyborach zmian na stanowisku wójta nie będzie również w Cmolasie. Od ponad ćwierć wieku gminą kieruje Eugeniusz Galek (62 l.), który w tych wyborach nie ma ani jednego kontrkandydata. Startuje on z KWW Porozumienie dla Rozwoju Gminy Cmolas. Cztery lata temu zagłosowało na niego 2234 mieszkańców.

Tylko jeden

Do tej dwójki dołącza Jerzy Wilk (56 l.), wójt Majdanu Królewskiego zarejestrowany przez KWW Nasza Gmina Majdan Królewski. Włodarz podczas wyborów w 2014 roku uzyskał 2319 głosów. Na kandydowanie zdecydowali się także wtedy Tadeusz Fudali (164 głosy) oraz Stanisław Kościelny (954 głosy).

Jest wybór

Nazwiska aż czterech kandydatów (rekord w skali naszego powiatu) znajdą na karcie do głosowania mieszkańcy gminy Dzikowiec. Są to: Edward Klecha (54 l.), Edyta Kosiorowska - Matejek (34 l.), Jerzy Sito (55 l.) i Józef Tęcza (54 l.) -- zobacz wyniki naszej SONDY.

Z tej czwórki jeden kandydat już zabiegał o głosy mieszkańców podczas wyborów w 2014 roku. Mowa o Jerzym Sito, który zdobył wtedy 682 głosy. Jak się jednak okazało, samorządowiec nie miał jednak szans z Krzysztofem Klechą. Obecny wójt zdobył wtedy 1567 głosów. Teraz w wyborach już nie wystartował.

Dwóch w Raniżowie

Dwóch kandydatów do wyboru będą mieć z kolei mieszkańcy gminy Raniżów. Są nimi: Władysław Grądziel (53 l.) z Woli Raniżowskiej i Jan Puzio (42 l.) z Raniżowa.

Pierwszy z nich, obecny wójt, cztery lata temu miał dwóch kontrkandydatów: Jana Rzeszutka i Marka Kowalskiego. Ostatecznie to on zdobył najwięcej głosów (ponad 70 proc.), przez co druga tura wyborów się nie odbyła.

A jak w mieście?

Kontrkandydata tym razem ma również Jan Zuba (61 l.), wieloletni burmistrz Kolbuszowej startujący z KW Prawo i Sprawiedliwość. Jest nim Michał Karkut (37 l.) z Kolbuszowej Górnej, przedstawiciel KWW Nasza Gmina Kolbuszowa.

W przypadku tej części naszego powiatu do zgarnięcia jest 20 tys., i jeszcze trochę, głosów wyborców. Cztery lata temu na burmistrza Zubę zagłosowało 6871 osób. Podczas wyborów w 2010 roku obecny włodarz otrzymał poparcie od 8174 osób. Wtedy też oddano na niego 1903 głosy przeciw.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE