Reklama

Jeden z dziesięciu w Cmolasie. Powiatowy Konkurs Matematyczny już za nami

Opublikowano: czw, 4 kwi 2019 06:30
Autor:

Jeden z dziesięciu w Cmolasie. Powiatowy Konkurs Matematyczny już za nami  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Już po raz siódmy odbył się finał edycji Powiatowego Konkursu Matematycznego "1 z 10" o tytuł "Mistrza Logicznego Myślenia".

W czwartek (28 marca) w Szkole Podstawowej w Cmolasie 44 uczniów ze szkół podstawowych, z powiatu kolbuszowskiego, walczyło o tytuł mistrza. - Konkurs przebiegł w dwóch etapach - relacjonuje Elżbieta Łagoda, nauczyciel szkoły. - Po części pisemnej przyszła pora na część ustną, którą niczym Tadeusz Sznuk poprowadziła Maria Bryk, nauczycielka matematyki ze SP w Cmolasie - dodaje.

W tym roku konkurs realizowany był również w "Polskiej Szkole Leuven im. Wisławy Szymborskiej" w Belgii. Relację wideo z wydarzenia w Cmolasie mogły oglądać dzieci ze szkoły w Leuven. Jak informuje przedstawicielka szkoły, realizacja tych działań pozwoli obu szkołom na zaciśnięcie więzi dzieci przebywających w Polsce z tymi, którzy przebywają poza granicami naszego kraju. - Szkoła w Cmolasie rozpoczęła w ten sposób współpracę ze szkołą w Belgii - zaznacza Elżbieta Łagoda.

 W konkursie zwyciężyli:

1. miejsce – Michał Mikoś – SP w Cmolasie

2. miejsce – Błażej Książek – SP nr 2 w Kolbuszowej

Pozostali finaliści:

Julia Łakomy – SP nr 1 w Kolbuszowej

Piotr Sączawa – SP nr 2 w Kolbuszowej

Ignacy Janus – SP w Cmolasie

Jacek Grosiak – SP w Woli Rusinowskiej

Julia Szypuła – SP w Lipnicy

Paweł Urbaniak – SP nr 2 w Kolbuszowej

Arkadiusz Maziarz – SP w Cmolasie

Kacper Łuc – SP w Woli Rusinowskiej

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 3 lata temu | ocena +2 / -0

    gofr

    po podwyzkach beda zajmowac tylko 1 miejsca taki jest tok myslenia nauczycieli trzymamy za slowo