Reklama

Jaka będzie pensja włodarza Dzikowca?

Opublikowano:
Autor:

Jaka będzie pensja włodarza Dzikowca?  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Radni ustalili, ile będzie zarabiał nowy wójt gminy. O podwyżce diet dla siebie na razie nie chcieli dyskutować.

Od poniedziałku, 19 listopada, już oficjalnie po uroczystym zaprzysiężeniu nowym wójtem gminy Dzikowiec został Józef Tęcza. Przepisy prawne mówią o tym, że radni muszą ustalić przedstawicielowi gminy jego comiesięczną pensję. Składa się na nią między innymi pensja zasadnicza, dodatek funkcyjny, stażowy oraz za wysługę lat. Łącznie wójt Dzikowca zarobi ponad 10 tys. zł brutto.

Ile dokładnie

 

Radni debatowali nad wypłatą wójta i mieli kilka wątpliwości. - Czy to jest obniżka, czy podwyżka - pytał obecny na zabraniu Edward Klecha, radny ze Spi - Ile zarabiał do tej pory jako wicewójt, ile będzie zarabiał jako wójt? - prosił o wyjaśnienia samorządowiec oraz dopytywał, jak wynagrodzenie przedstawiciela jego gminy ma się do pensji wójtów z sąsiednich obszarów.

Jak wyjaśniła na sesji sekretarz Genowefa Dębiak, trudno jest się odnieść i porównać miesięczną wypłatę poszczególnych włodarzy. Nie podała również konkretnej kwoty, jaką zarabiał Józef Tęcza jako zastępca. 

 Do dyskusji swoje pytanie wtrąciła Urszula Rzeszut - Baran, radna z Dzikowca.  - Chciałam zapytać o dodatek specjalny. Jaki to jest procent w regulaminie naszej gminie?

Jak wyjaśniła sekretarz, nie wynika to z regulaminu gminy, tylko z rozporządzenia ministra. Dodatek ten wynosi od 20 do 40 proc.

 Radni zastanawiali się również, czy obecny wójt powoła swojego zastępcę. O to pytał Antoni Konefał, przedstawiciel Lipnicy. Jak zaznaczył, jest to ważne przy tym poziomie wynagrodzenia. Józef Tęcza zapewnił, że dla sprawnej działalności urzędu planuje to zrobić. - Kiedy to będzie, to jeszcze nie wiem - skwitował krótko wójt.

 Finalnie za wynagrodzeniem wójta, które ma wynosić miesięcznie 10 048 zł brutto, opowiedziało się dziewięciu radnych. Sześć osób wstrzymało się od głosu.

 

Radnym też dajmy

Obecni na spotkaniu radni uznali, że skoro wójt dostaje dobrą wypłatę, to oni również chcieliby otrzymać podwyżkę. - Jeżeli podnosimy wójtowi o te 20 parę procent, to może podnieśmy też i radnym - zaproponował Edward Klecha. Do wniosku przychylił się również Jerzy Sito. Obaj, podczas tegorocznych wyborów, ubiegali się o stanowisko wójta gminy Dzikowiec.

 

Więcej w aktualnym numerze Korso

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE