Reklama

Jak wyglądają pogrzeby w czasie epidemii? Mówi ks. Lucjan Szumierz

Opublikowano: sob, 4 kwi 2020 12:49
Autor:

Jak wyglądają pogrzeby w czasie epidemii? Mówi ks. Lucjan Szumierz - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Czas pandemii, i nałożone z tego powodu ograniczenia, szczególnie odczuwają osoby, które muszą pożegnać kogoś bliskiego.

I w tym przypadku wytyczne przesłał do parafii biskup rzeszowski. - Obrzędy pogrzebu należy ograniczyć do stacji przy grobie. Jeżeli okoliczności na to pozwolą, dopuszczalna jest procesja od kaplicy cmentarnej lub od bramy cmentarza do grobu. Mszę świętą pogrzebową należy odprawić w kościele bez trumny z ciałem lub urny z prochami - czytamy w zarządzeniu ordynariusza. 

Takie pogrzeby odbyły się już w Kolbuszowej. - Uczestniczyła w nich tylko najbliższa rodzina. Chociaż to trudny czas, ludzie to rozumieją i się dostosowują do tych wszystkich obostrzeń- mówi ks. Lucjan Szumierz. 

Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowsze zasady postępowania ze zwłokami osób zmarłych na COVID-19. W nowych przepisach wskazano, że w przypadku zwłok osób zmarłych na chorobę wywołaną koronawirusem należy przeprowadzić dezynfekcję zwłok płynem odkażającym o wirusobójczym spektrum działania. Zapisano też, że należy odstąpić od standardowych procedur mycia zwłok, a w razie zaistnienia takiej konieczności, trzeba zachować szczególne środki ostrożności.
Rozporządzenie głosi, że należy unikać ubierania zwłok do pochówku, a także okazywania zwłok.
   CZYTAJ WIĘCEJ >>  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.