Reklama

Jak prosperuje klub dziecięcy w Lipnicy?

Opublikowano:
Autor:

Jak prosperuje klub dziecięcy w Lipnicy?  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Jak informuje Małgorzata Wit, kierownik "Magicznego Zakątka", do klubu dziecięcego aktualnie uczęszcza 20 dzieci w wieku od 1 - 3 roku życia. - Od września ośmioro dzieci przechodzi do przedszkola, zatem na ich miejsce przyjdą nowe maluszki - mówi przedstawicielka placówki.

Rekrutacja do klubu dziecięcego " Magiczny Zakątek" w Lipnicy odbywa się przez cały kwiecień. - Natomiast w przypadku wolnych miejsc przyjmujemy dzieci w trakcie całego roku - nadmienia kierownik Wit.

Klub dziecięcy funkcjonował praktycznie całe tegoroczne wakacje z wyłączeniem dwutygodniowej przerwy w sierpniu.

Koszty pobytu 

Koszt pobytu dziecka w klubiku wynosi maksymalnie 342,50 złotych miesięcznie. - W sytuacji kiedy dziecko jest nieobecne, kwota zostaje pomniejszona o dni nieobecności - tłumaczy Małgorzata Wit.

Jak się  okazuje, do "Magicznego Zakątka" uczęszczają również dzieci z innych gmin, ale znaczna większość jest z gminy Dzikowiec. Klub dziecięcy w Lipnicy otwarty jest dziesięć godzin dziennie.

Inne gminy również postanowiły stworzyć placówki dla najmłodszych mieszkańców. Gmina Raniżów otrzymała ponad 340 tys. zł dofinansowania na utworzenie samorządowego żłobka. Placówka zostanie utworzona w budynku szkoły podstawowej przy ul. Grunwaldzkiej w Raniżowie.
W gminie Majdan Królewski również ma powstać żłobek. Znajdować się ma on w budynku dawnego gimnazjum.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE