Reklama

Jak można znaleźć tańszą polisę?

Opublikowano:
Autor:

Jak można znaleźć tańszą polisę? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Z uwagi na duże podwyżki cen OC rośnie liczba właścicieli, którzy poszukują realnych oszczędności, zwłaszcza że mówimy nawet o setkach złotych różnicy. Jak znaleźć tańsze ubezpieczenie? Podpowiadamy dwie najprostsze drogi, z których warto skorzystać, żeby nie przepłacać.

Pomocny agent na wagę złota

Ubezpieczenie auta to jedna z najważniejszych formalności, jaka wiąże się z posiadaniem własnego pojazdu. Nie warto pozostawiać jej przypadkowi. Na rynku funkcjonuje kilkadziesiąt podmiotów, mniej lub bardziej znanych, oferujących OC w różnych cenach. Zakres polisy zawsze jest ten sam, jedynie koszty inne. Stąd prosty wniosek: warto znaleźć coś dla siebie w niskiej cenie, zwłaszcza że cena ubezpieczenia zależy od bardzo wielu czynników.

W poszukiwaniach wielką pomoc gwarantują agenci, których praca polega na współpracy z wieloma różnymi ubezpieczycielami. Znają oni rynek na wylot i wiedzą, gdzie i jak szukać oszczędności. Jednocześnie dzięki kontaktom z towarzystwami posiadają specjalne pakiety, zniżki i oferty dla swoich klientów – takich jak Ty.

Ponadto lepiej niż przeciętny właściciel pojazdu odnajdują się w gąszczu przepisów. Doradzają, jak otrzymać samochód zastępczy z OC sprawcy i w wielu innych wątpliwych kwestiach. Jeżeli mieszkają blisko, a ich profesjonalizm nie pozostawia nic do życzenia – warto nawiązać taką współpracę. Może być obopólnie korzystna przez wiele, wiele lat!

Samodzielne poszukiwania przez Internet

W dzisiejszych czasach praktycznie wszystkie firmy ubezpieczeniowe skupiają się na sprzedaży swoich usług w formie direct (czyli przez telefon) lub też wykorzystując potęgę Internetu. Nie wszystkie podmioty posiadają klasyczne siedziby, do których można przyjść i zawrzeć umowę w kontakcie z pracownikiem firmy.

Ma to swoje zalety, ponieważ koszty OC mogą być naprawdę niskie, jeśli odpowiednio trafisz. No właśnie – jak samodzielnie wybrać najlepszą z ofert? Żmudne przeszukiwanie strona po stronie i ciągłe wypełnianie formularzy to zadanie przerastające nawet najwytrwalszych. Zresztą, po co tracić czas? W końcu są porównywarki i kalkulatory online! Dzięki nim ubezpieczenie samochodu za małe pieniądze jest dziś łatwiejsze niż kiedykolwiek. Wystarczy odwiedzić stronę, która posiada wbudowany formularz, a jego uzupełnienie skutkuje wyświetleniem najkorzystniejszych ofert każdego kierowcy osobno.

Krok po kroku wypełniasz kolejne rubryki, podając informacje na temat swojego doświadczenia, parametrów pojazdu czy posiadanych zniżek. Pytania wydają się momentami niezwykle szczegółowe, co wynika to z liczby czynników branych pod uwagę przez ubezpieczycieli do wyliczenia składki. Kilka, kilkanaście minut spędzonych z kalkulatorem daje czytelną odpowiedź, gdzie czeka na Ciebie najtańsze, obowiązkowe OC.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE