Reklama

Inwestycje na drogach powiatowych rozpoczęte

Opublikowano: śr, 24 maj 2017 20:56
Autor:

Inwestycje na drogach powiatowych rozpoczęte - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Ekipy budowlane już rozpoczęły prace przy modernizacji dróg powiatowych. Aktualnie budowlańcy zajmują się drogą powiatową w Toporowie.

Jak informuje Eugeniusz Szczebiwilk, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Kolbuszowej obecnie prowadzone są prace przy drodze powiatowej Mielec – Toporów – Ostrowy Tuszowskie, w Toporowie. – Masa asfaltowa w tym miejscu została już położona, do zrobienia pozostały jeszcze pobocza – wyjaśnia dyrektor ZDP. Nowy dywanik asfaltowy w Toporowie pojawił się na długości 1 090 m. Inwestycja ma zamknąć się w kwocie wynoszącej 221 505 zł. Jej koszt w całości pokryty zostanie z budżetu Powiatu Kolbuszowskiego. 

Nowa droga w Przyłęku 
Prace rozpoczynają się również przy przebudowie drogi powiatowej Mielec – Rzochów – Przyłęk – Ostrowy Tuszowskie – Podtrąba, w Przyłęku. Budowlańcy w tej miejscowości nowy dywanik asfaltowy mają położyć na długości 756 m (od Wytwórni Mas Bitumicznych do skrzyżowania z drogą Kosowy – Niwiska). Ta inwestycja podobnie jak poprzednia również zostanie w całości sfinansowana przez Samorząd Powiatu Kolbuszowskiego. Jej koszt ma zamknąć się w kwocie wynoszącej 202 577 zł. 

Będzie nowa nawierzchnia 
Z kolei już wkrótce rozpocznie się remont drogi powiatowej Kolbuszowa Górna – Kłapówka, w Kolbuszowej Górnej (Wojków). Nowy asfalt ma się tam pojawić na odcinku liczącym ok. kilometra. Zadanie ma kosztować 333 tys. zł. Jego koszt w całości zostanie pokryty z funduszy Powiatu Kolbuszowskiego. – Umowa już została podpisana. Wykonawca na realizację tego zadania ma czas do 14 lipca – wyjaśnia Eugeniusz Szczebiwilk, dyrektor ZDP. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.