Reklama

Inwestycje drogowe w powiecie kolbuszowskim

Opublikowano:
Autor:

Inwestycje drogowe w powiecie kolbuszowskim - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Aktualnie na drogach powiatowych realizowane są ostatnie w tym roku prace remontowe. Budowane są również nowe odcinki chodników.

Duża inwestycja odbywa się obecnie w Woli Raniżowskiej. W miejscowości tej ekipy budowlane pracują przy remoncie nawierzchni oraz budowie chodnika już od kilku tygodni. W ramach tego zadania przebudowywana jest droga na długości 3,11 km oraz poszerzana do 6 m. Oprócz tego przebudowywany jest istniejący chodnik na długości prawie 800 m, budowany jest również nowy deptak dla pieszych na długości 1,5 km. Przebudowywane są także zjazdy i rowy.
 
Inwestycja ta finansowana jest ze środków Funduszu Dróg Samorządowych. Z tego źródła Samorząd Powiatu Kolbuszowskiego pozyskał prawie 2 miliony złotych (1 992 185 zł). W sumie całe zadanie ma kosztować prawie 4 miliony złotych (3 984 370 zł).
 
Budowlańcy pracują także w Weryni. Inwestycja ta odbywa się w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Z tego źródła Samorząd Powiatu Kolbuszowskiego otrzymał dofinansowanie w wysokości 80 procent zadania, pozostałe 20 proc. natomiast pochodzi z budżetu Powiatu Kolbuszowskiego. Nawierzchnia w Weryni modernizowana jest na długości 1 674 metrów.
Droga powiatowa remontowana jest również w Mechowcu i Płazówce. Zadanie to, podobnie jak poprzednie, finansowane jest z Funduszu Dróg Samorządowych oraz budżetu Samorządu Powiatu Kolbuszowskiego. Planowo zmodernizowany zostanie odcinek drogi na długości 2 km 165 m.
 
Trzecia inwestycja, w ramach której powstanie nowy chodnik na długości 845 m, prowadzona jest w Dzikowcu. Koszt tego zadania wynosi 1 088 043 zł, z czego 80 proc. stanowi dotacja z Funduszu Dróg Samorządowych, zaś 20 proc. z budżetu gminy Dzikowiec. Nowy chodnik pojawi się po lewej stronie, jadąc w kierunku Mechowca, do granicy z tą miejscowością.
 
I ostatnia inwestycja drogowa jaka jest aktualnie realizowana dotyczy miejscowości Przedbórz. Tam powstaje obecnie chodnik dla pieszych na długości 239 m. W zadaniu tym partycypuje gmina Kolbuszowa kwotą 100 tys. zł oraz Samorząd Powiatu Kolbuszowskiego kwotą w wysokości 18 939 zł.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE